Rewelacja La Liga nie zawodzi. Kapitalna końcówka, legenda bohaterem [WIDEO]

Girona nie rozczarowała swoich kibiców, za to zasmuciła fanów Realu, Atletico i Barcy. Rewelacja La Liga po trudnym boju pokonała Valencię, a zwycięstwo w samej końcówce zapewniła jej legenda klubu, Cristhian Stuani.

Girona - Valencia
IMAGO / AOP.Press/ Manuel Blondeau Na zdjęciu: Girona - Valencia
  • Girona mierzyła się z Valencią w sobotnim spotkaniu 15. kolejki La Liga
  • Podopieczni Michela wygrali 2:1, chociaż do 81. minuty przegrywali
  • Bohaterem meczu okazał się Cristhian Stuani, który wszedł z ławki i zdobył dwie bramki

La Liga. Girona ucieka Realowi po dublecie 37-latka

Girona przestępowała do meczu z Valencią jako lider La Liga. Podopieczni Michela nie mogli pozwolić sobie nawet na remis, ponieważ Real Madryt miał w dorobku dokładnie tyle samo punktów, natomiast Atletico i Barcelona o trzy oczka mniej.

Jednak to Nietoperze jako pierwsze umieścił piłkę w siatce – w 56. minucie Paulo Gazzanigę pokonał Hugo Duro. Gospodarze odpowiedzieli dopiero w 82. minucie, a na listę strzelców wpisał się wprowadzony siedem minut wcześniej Cristhian Stuani. 37-letni Urugwajczyk chwilę później mógł pochwalić się dubletem, a po raz drugi w tym meczu celnie dogrywał mu Yan Couto. Już w doliczonym czasie gry Girona miałą okazję na trzeciego gola, ale Savio został złapany na spalonym.

Blanc-i-vermells utrzymali się na szczycie ligowej stawki i o trzy oczka wyprzedzają Real. Królewscy swój mecz rozegrają jeszcze dzisiaj – o 18:30 zmierzą się z Granadą.