Przetasowanie na szczycie La Liga! Lucas bohaterem Realu Madryt

Real Madryt w meczu 18. kolejki La Liga rzutem na taśmę pokonał Deportivo Alaves po golu Lucasa. Królewscy kończyli ten pojedynek w osłabieniu po czerwonej kartce Nacho Fernandeza. Tym samym zespół Carlo Ancelottiego wykorzystał szansę i został liderem La Liga.

Lucas Vazquez
IMAGO / Ruben Albarran Na zdjęciu: Lucas Vazquez
  • Girona tylko zremisowała z Realem Betis
  • Real Madryt wykorzystał potknięcie ligowego rywala
  • Królewscy po golu Lucasa pokonali Deportivo Alaves

Real Madryt zremisował z Deportivo Alaves

We wcześniejszym spotkaniu Girona walczyła o ligowe punkty z Realem Betis. To spotkanie bardzo długo układało się po myśli lidera La Liga, który prowadził 1:0 po pierwszej części spotkania. Do wyrównania doprowadził dopiero w 88. minucie Pezzella. Podział punktów w tym pojedynku sprawił, że Real Madryt wygrywając z Deportivo Alaves miał szansę wrócić na fotel lidera.

Królewscy mieli jednak sporo problemów w pojedynku z Deportivo. Pierwsza połowa z pewnością nie zachwyciła, a podopieczni Ancelottiego nie zbyt często dochodzili do sytuacji strzeleckich. Ich sytuacja jeszcze bardziej skomplikowała się w 54. minucie, gdy czerwoną kartkę obejrzał Nacho. Po zmianie stron gra Realu również była daleka od ideału. Słaby występ drużyny Ancelottiego przyćmił jednak gol Lucasa Vazqueza, który przesądził o losach spotkania w doliczonym czasie gry. Real Madryt dzięki trzem punktom wskoczył na fotel lidera.