Lewandowski od trzech meczów La Liga bez gola

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski nie zdobył gola w sobotnim meczu Barcelony z Espanyolem. Mimo to kapitan reprezentacji Polski nadal pozostaje liderem klasyfikacji strzelców Primera Divsion.

• Lewandowski nadal prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców La Liga
  • Reprezentant Polski pozostaje jednak bez zdobyczy bramkowych od trzech spotkań
  • Napastnik ostatni raz do siatki trafił w meczu z Valencią

La Liga. Lewandowski nadal liderem klasyfikacji strzelców

Primera Division wróciła po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej mistrzostwami świata w Katarze. W ostatnich dniach rozegrano spotkania 15. kolejki, w której padło 21 goli.

Dość nieoczekiwania w meczu z Espanyolem mógł zagrać Robert Lewandowski po tym, jak w piątek okazało się, że jego kara została zawieszona. Polak w sobotnich derbach nie zdołał wpisać się na listę strzelców i był to dla niego już trzeci kolejny mecz bez zdobyczy bramkowych w Primera Division. Napastnik Barcelony ostatni raz na listę strzelców wpisał się w wygranym 1:0 przez Dumę Katalonii meczu z Valencią, który został rozegrany 29 października.

Mimo to, Robert Lewandowski pozostaje pewnym liderem klasyfikacji najlepszych strzelców Primera Division. Polak w tym sezonie zdobył już trzynaście goli, a ponadto na swoim koncie ma cztery asysty.

Drugi w klasyfikacji jest Borja Iglesias z Betisu Sewilla, który ma już osiem trafień podobnie, jak Joselu z Espanyolu oraz Muriqi z Mallorki, ale wyprzedza rywali ze względu na jedną asystę więcej. Pierwszą dziesiątkę zamyka Alvaro Morata z sześcioma bramkami i jedną asystą.

Mateu Lahoz “gwiazdą” derbów Barcelony
Mateu Lahoz i Robert Lewandowski

Wystarczył zaledwie jeden mecz po przerwie reprezentacyjnej, by Real Madryt dogonił Barcelonę w tabeli. I powiedzmy sobie wprost, Blaugrana przespała długie momenty derbów, ale tak fatalnie prowadzonego spotkania zwyczajnie nie pamiętam. Panie i Panowie – Mateu Lahoz. Real Madryt pokonał Real Valladolid po dublecie Karima Benzemy, choć bohaterem Królewskich został Thibaut Courtois Z kolei Barcelona