Xavi ocenił pracę Lahoza w derbach Barcelony

Xavi
PressFocus Na zdjęciu: Xavi

Xavi uważa, że Mateu Lahoz stracił panowanie nad boiskowymi wydarzeniami w czasie meczu Barcelony z Espanyolem. Praca głównego arbitra jest głównym tematem mediów po sobotnich derbach.

  • Praca Lahoza w derbach Barcelony wzbudziła kontrowersje
  • Xavi ocenił pracę arbitra
  • Szkoleniowiec Dumy Katalonii uważa, że Lahoz stracił kontrolę nad meczem

Lahoz nie popisał się w derbach Barcelony

W sobotę Barcelona zremisowała 1:1 z Espanyolem. Duma Katalonii nie wykorzystała szansy na odskoczenie od Realu Madryt w ligowej tabeli, jednak w prasie mówi się zdecydowanie więcej o sędziowaniu Mateu Lahoza aniżeli grze obu zespołów. Z pracy sędziego nie był też zadowolony szkoleniowiec FC Barcelony.

– Lahoz to sędzia, który zawsze podejmuje decyzje ze spokojem, jednak dzisiaj stracił kontrolę nad tym, co działo się na boisku. Nie mam tu tego za złe. Pytacie mnie o jego pracę, ale to on odpowiada za swoje decyzje. Być może powinien wyjść do dziennikarzy i wyjaśnić pewne werdykty – mówił Xavi podczas konferencji prasowej po meczu z Espanyolem.

Barcelona jest liderem Primera Division, ale ze względu na stratę punktów w sobotnim pojedynku ma tyle samo oczek, co goniący ją Real Madryt. – Ważne było, aby zakończyć stary rok dobrym wynikiem. Wciąż jesteśmy jednak liderem obok Realu.

Derby Barcelony w cieniu kolejnego sędziowskiego skandalu
Mateu Lahoz

Nawet realizator sobotnich derbów Barcelony pogubił się już w odnotowywaniu kolejnych kartek, jakie Matheu Lahoz co rusz pokazywał piłkarzom obu drużyn. Niestety po raz kolejny wynik spotkania zszedł daleko na drugi plan wobec cyrku objazdowego, jaki na Camp Nou rozstawił skład sędziowski. Starciu FC Barcelony z Espanyolem dawno już nie towarzyszyły takie emocje. Żal jednak,

Czytaj dalej…

– Remis to nasza wina. Możemy rozmawiać o pracy arbitrów, ale kiedy pozwalasz rywalowi na tak wiele i w dodatku brakuje ci skuteczności to nie można wygrać. Takie mecze mogą się przytrafić, ale powinniśmy zwyciężyć. Straciliśmy dwa punkty – podsumował szkoleniowiec Barcy.

Kolejny mecz ligowy FC Barcelona rozegra ósmego stycznia. Rywalem Katalończyków w hitowym starciu będzie Atletico Madryt. Wciąż nie wiadomo, czy w tym niedzielnym spotkaniu będzie mógł wystąpić Robert Lewandowski, po tym jak jego kara zawieszenia na trzy mecze została tymczasowo wstrzymana i Polak mógł zagrać w derbach.

Zobacz również: Mateu Lahoz “gwiazdą” derbów Barcelony

Komentarze