La Liga: przełamanie Valencii, Real bez błysku, nieoczekiwany bohater Atletico – podsumowanie 26. kolejki

Vinicius Junior
PressFocus Na zdjęciu: Vinicius Junior

Wyniki 26. kolejki La Liga. W sobotę zostały rozegrane dokładnie cztery konfrontacje. W pierwszej z nich Mallorca przegrała z Valencią 0:1. Dla Los Che to pierwsza ligowa wygrana w 2022 roku. Potem Getafe zremisowało z Alaves 2:2, a Vallecano przegrało z Realem Madryt 0:1. W czwartym spotkaniu Atletico ograło u siebie Celtę Vigo 2:0. Dwie bramki dla Los Colchoneros zdobył Renan Lodi. Poniżej prezentujemy wyniki i strzelców wszystkich goli.

Skromne wygrane Nietoperzy i Królewskich, Atletico lepsze od Celty

W pierwszej konfrontacji Mallorca podejmowała Valencię. Do przerwy goście prowadzili 1:0. Jedynego gola zdobył już w czwartej minucie Gabriel Paulista. Ostatecznie wynik już nie uległ zmianie. Potem Getafe rywalizowało z Alaves. Ten mecz zakończył się wynikiem 2:2. Goście od 32. minuty grali z przewagą jednego zawodnika, lecz nie zdołali tego w pełni wykorzystać.

Rayo Vallecano przegrało z Realem Madryt 0:1. Królewscy znaleźli receptę na pokonanie golkipera rywali dopiero w 84. minucie. Wtedy to asystę Viniciusa Juniora na gola zamienił Karim Benzema. W ostatnim spotkaniu Atletico ograło u siebie Celtę Vigo 2:0. Dwie bramki dla Los Colchoneros zdobył Renan Lodi.