Fatalne wieści dla Realu. Nawet cztery tygodnie przerwy

Real Madryt nie dał najmniejszych szans Gironie i wygrał 4:0 w hitowym starciu ligi hiszpańskiej. Jednak Królewscy nie mogą być w pełni zadowoleni po tym meczu. Kontuzji doznał Jude Bellingham. Wiemy, ile może pauzować Anglik.

Carlo Ancelotti, Jude Bellingham
IMAGO / NurPhoto/ Jose Breton, IMAGO / SOPA Images/ Federico Titone Na zdjęciu: Carlo Ancelotti, Jude Bellingham
  • Real pokonał Gironę, ale nie uniknął kolejnej kontuzji
  • Urazu lewej kostki doznał Jude Bellingham
  • Anglik opuści nawet cztery spotkania

Real będzie musiał radzić sobie bez Bellinghama

4:0 – takim wynikiem zakończyło się hitowe spotkanie 24. kolejki La Liga. Real Madryt w efektownym stylu rozbił Gironę i uciekł rywalom na pięć punktów. Gole dla Królewskich strzelali Vinivius Junior, Rodrygo i Jude Bellingham, który popisał się dubletem.

Trzy minuty po tym, jak Anglik zdobył swoją drugą bramkę, musiał opuścić boisko. Był to efekt starcia z Pablo Torre przy linii bocznej, które miało miejsce po 50 minutach gry. Bellingham wyraźnie narzekał na ból w lewej kostce. Chociaż na chwilę wrócił do rywalizacji, uraz nie pozwolił mu dokończyć meczu.

Dzisiaj poznaliśmy diagnozę kontuzji 20-letniego pomocnika. Bellingham skręcił kostkę, ale na szczęście nie naruszył więzadeł. Oznacza to, że jego pauza wyniesie przynajmniej dwa tygodnie. Natomiast Melchor Ruiz twierdzi, że reprezentant Anglii nie będzie dostępny nawet przez cztery tygodnie.

Jude Bellingham ma opuścić cztery mecze. W tym czasie Real zmierzy się z RB Lipsk, Rayo Vallecano, Sevillą i Valencią. Wydaje się, że były zawodnik BVB wróci do dyspozycji Carlo Ancelottiego na rewanżowe starcie z Lipskiem.