Bilbao – Mallorca: Baskowie na czele tabeli La Liga

Inaki Williams

Athletic Bilbao pokonało w RCD Mallorkę w meczu czwartej kolejki La Liga. Zespół Marcelino Garcii Torala zwyciężył 2:0, dzięki czemu legitymuje się już dorobkiem ośmiu punktów na koncie.

Athletic z zasłużoną wiktorią

Athletic Bilbao przystępowało do sobotniej batalii, chcąc wygrać, dzięki czemu Baskowie mogli objąć prowadzenie w tabeli. Zespół Luisa Garcii miał natomiast nadzieję na trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo.

W pierwszej odsłonie zespołem bardziej aktywnym wydawali się gospodarze. Aczkolwiek nie miało to przełożenia na gole. Z kolei goście sprawiali wrażenie, jakby wynik remisowy ich satysfakcjonował. Tym samym po pierwszych trzech kwadransach rywalizacji miał miejsce rezultat 0:0.

Po zmianie stron worek z bramkami został rozwiązany. Wynik spotkania został otwarty w 68. minucie, gdy Daniel Vivian wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i strzałem głową skierował piłkę do siatki. Tymczasem w 74. minucie błąd defensywy rywali wykorzystał Inaki Williams i Bilbao wygrało 2:0.

Po rozegraniu czterech meczów Baskowie mają na swoim koncie osiem punktów. Jest to następstwem dwóch zwycięstw i dwóch remisów. Mallorca zaliczyła natomiast w sobotni wieczór pierwszą porażkę w tej kampanii. W następnej kolejce Athletic zagra z Atletico Madryt, a Czerwono-czarni z Villarreal.