Zawodnik Brighton zastąpi Alexandra-Arnolda na Euro

Ben White (z lewej)
Ben White (z lewej) PressFocus

W wyniku kontuzji na mistrzostwa Europy nie pojedzie Trent Alexander-Arnold. W poniedziałek Gareth Southgate poinformował, że w jego zastępstwie powołał Bena White’a z Brighton & Hove Albion.

  • Trent Alexander-Arnold odniósł kontuzję w końcówce meczu towarzyskiego Anglików z Austriakami (1:0)
  • W jego miejsce Gareth Southgate zdecydował się powołać Bena White’a
  • Gracz Brighton zadebiutował we wspomnianym starciu z Austrią i zrobił na selekcjonerze dobre wrażenie

Ben White zrobił wrażenie na selekcjonerze reprezentacji Anglii

W końcówce spotkania towarzyskiego między reprezentacjami Anglii i Austrii (1:0) Trent Alexander-Arnold odniósł kontuzję. Na to zgrupowanie Gareth Southgate wziął 33 zawodników, ale tylko 26 z nich weźmie udział w Euro 2021. Ostatecznie selekcjoner Lwów Albionu chciał jeszcze zobaczyć, jak jego podopieczni sprawią się w drugim sparingu, przeciwko reprezentacji Rumunii (1:0).

Po nim trener zdecydował się, że Alexandra-Arnolda zastąpi Ben White. Zawodnik Brighton & Hove Albion dopiero na trwającym zgrupowaniu zanotował swój debiut w seniorskiej kadrze. Wszedł z ławki w meczu przeciwko Austriakom i spodobał się Southgate’owi na tyle, że z Rumunią wybiegł już w podstawowym składzie.

White wystąpił w tym sezonie w 36 spotkaniach Brightonu w Premier League. Może występować zarówno w obronie, jak i linii pomocy. Dziennikarze Sky Sports zauważają, że dla selekcjonera był to praktyczny wybór. Southgate zdecydował się odrzucić Jesse’ego Lingarda oraz Jamesa Ward-Prowse’a, którzy również zrobili dobre wrażenie w trakcie zgrupowania. Ostatecznie, jednak, dla selekcjonera Lwów Albionu kluczowe wydaje się zabezpieczenie defensywy.

Poza wspomnianymi Lingardem i Ward-Prowse’em, selekcjoner odesłał do domu również Bena Godfreya, Aarona Ramsdale’a i Olliego Watkinsa. W wyniku kontuzji wypadł również Mason Greenwood.

Anglicy rozpoczną nadchodzący turniej w niedzielę od starcia z reprezentacją Chorwacji.

Anglia
Chorwacja
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 13. czerwca 2021 14:57.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Przeczytaj również: Zmiennicy wykonali zadanie. Anglicy przedłużyli świetną serię.

Komentarze