Towarzysko: Turcja podniosła sobie morale przed starciem z Włochami

Burak Yilmaz

Reprezentacja Turcji pokonała 2:0 Mołdawię w spotkaniu towarzyskim rozgrywanym na Benteler Arena. Ekipa znad Bosforu nie zachwyciła, ale ostatecznie po zmianie stron dała radę przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Reprezentacja Turcji w czwartkowy wieczór rozgrywała ostatni mecz kontrolny przed Euro 2020. Rywalem ekipy Senola Gunesa byli Mołdawianie, którzy mieli plan, aby przerwać passę spotkań bez wygranej, trwająca od czerwca 2019 roku. Gwiazdy Półksiężyca chciały jednak wrócić na zwycięski szlak po remisie z Gwineą.

W pierwszej części gry meczu rozgrywanego w Paderborn przewagę mieli Turcy, ale niewiele z niej wynikało. Najbliższy zdobycia bramki był w 36. minucie Yusuf Yazici, ale piłka po jego próbie minęła lewy słupek bramki rywali. Na przerwę obie drużyny udały się z bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron gole jednak padły. Wynik rywalizacji otworzył w 58. minucie Burak Yilmaz, wykorzystując podanie od Hakana Calhanoglu. Napastnik Lille oddał mocny strzał i Dumitru Celeadnic był zmuszony do kapitulacji.

Tymczasem od 77 minuty reprezentacja Turcji prowadziła różnicą dwóch goli. Bramkę na 2:0 dla zespołu Gunesa zdobył Cengiz Under. Do końca zawodów wynik nie uległ już zmianie i próba generalna w wykonaniu Gwiazd Półksiężyca przed Mistrzostwami Europy zakończyła się ich triumfem.