Kto skomentuje finał Euro 2020? TVP zrezygnowało ze Szpakowskiego

Dariusz Szpakowski
Dariusz Szpakowski Pressfocus

Kwestia wyboru duetu komentatorskiego na finał Euro 2020 wzbudziła wiele emocji. Część kibiców nie chce już przy mikrofonie Dariusza Szpakowskiego, z kolei inni nie wyobrażają sobie najważniejszego meczu turnieju bez charakterystycznego głosu w naszych domach. Finalnie TVP zadecydowało, że spotkanie w Londynie skomentuje inna para dziennikarzy i nieoficjalnie mówi się, że zastępcą Szpakowskiego będzie Jacek Laskowski.

  • Wszystko wskazuje na to, że Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału Euro 2020
  • W ramach zastępstwa za doświadczonego komentatora na stanowisku w Londynie powinien pojawić się Jacek Laskowski.

TVP podjęło ważną decyzję

Dyrektor sportowy TVP, Marek Szkolinkowski jako pierwszy poinformował, że Dariusz Szpakowski nie będzie komentatorem podczas finałowego starcia na Wembley. Dotychczas nie poznaliśmy duetu, który skomentuje mecz pomiędzy Anglią i Włochami, ale nieoficjalnie mówi się, że w ramach zastępstwa w naszych domach usłyszymy głos Jacka Laskowskiego.

Weteran mikrofonu

Dariusz Szpakowski jest najbardziej doświadczonym komentatorem z całej ekipy Telewizji Polskiej. Mistrzostwa Europy komentuje od 1984 roku. Co ciekawe, kiedy Euro 2008 było transmitowane przez POLSAT, również i tam można było usłyszeć głos Szpakowskiego.

Podczas tegorocznych mistrzostw Europy jego komentarz często spotykał się z krytyką ze strony widzów oraz internautów. Prawdopodobnie zła opinia w sieci zmusiła zarząd TVP Sport do podjęcia innej decyzji.

Z kolei oficjalny duet poznamy wkrótce, a pierwszy gwizdek na Wembley usłyszymy już w niedzielę o godzinie 21.00.

Zobacz także: Włochy – Anglia. Typy, kursy, zapowiedź | Euro 2020

Włochy
Anglia
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 11. lipca 2021 20:55.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze