Szkocja wesprze Anglię w walce z rasizmem

Scott McTominay
Scott McTominay PressFocus

Selekcjoner oraz kapitan reprezentacji Szkocji poinformowali, że w meczu z Anglikami na Euro 2020 uklękną w ramach walki z rasizmem. Jednocześnie zapowiedzieli, że w meczach domowych dalej zamierzają stać, a nie klękać.

  • Szkoci zapowiedzieli, że zamierzają uklęknąć przed nadchodzącym meczem z Anglią na Euro 2020
  • Wyspiarze nadal w spotkaniach domowych będą wyrażać chęć do walki z rasizmem stojąc

Szkoci uklękną przed meczem z Anglią na Euro 2020

Selekcjoner oraz kapitan reprezentacji Szkocji zapowiedzieli, że wezmą udział w akcji przeciwko rasizmowi, klękając przed spotkaniem mistrzostw Europy przeciwko Anglikom.

W marcu Szkoci postanowili stać przed meczami w ramach eliminacji do mistrzostw świata. Selekcjoner kadry narodowej – Steve Clarke – powiedział wówczas, że “potężny symbol, jakim było uklęknięcie, uległo osłabieniu”.

Mimo tego reprezentanci Anglii postanowili, że zamierzają klękać przed każdym spotkaniem Euro 2020, w którym wezmą udział, pomimo tego, że wielu kibiców Lwów Albionu wyraża przeciw temu gestowi wyraźny sprzeciw.

Szkoci chcą wesprzeć swoich rywali i postanowili, że przed bezpośrednim starciem obu reprezentacji postąpią tak samo, jak Anglicy. Nie zmieni to jednak ich podejścia w pozostałych spotkaniach. Również w meczu otwierającym dla nich Euro, w którym zmierzą się z Czechami, zamierzają stać, a nie klękać.

Nadal będziemy stać – razem, jako jedność – w meczach domowych na Hampden Park. Ale w starciu na Wembley zamierzamy przeciwstawić się rasizmowi poprzez uklękniecie przeciwko ignorancji – zapowiedział Steve Clarke, a jego zdanie poprał Andrew Robertson.

Starcie pomiędzy Wyspiarzami rozpocznie się w niedzielę o godzinie 15:00.

Anglia
Szkocja
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 18. czerwca 2021 20:57.

Tekst zawiera treści reklamowe | +8 | Obowiązuje regulamin

Komentarze