Przed Euro 2020. Mancini: jestem pewniejszy siebie, niż trzy lata temu

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. PressFocus

Reprezentacja Włoch w piątkowy wieczór meczem z Turcją otworzy Euro w starciu, które odbędzie się na Stadio Olimpico w Rzymie. Pewny siebie przed tym spotkaniem jest selekcjoner Squadra Azzurra, który zakomunikował przed inauguracyjną batalią, że jego zespół będzie chciał cieszyć swoją grą kibiców.

  • Squadra Azzurra w piątek wieczorem rozegra mecz otwarcia Mistrzostw Europy z Turcją
  • Spotkanie odbędzie się na Stadio Olimpico o 21:00
  • Przed pierwszym spotkaniem na Euro selekcjoner reprezentacji Włoch jest pewny siebie

Reprezentacja Włoch liczy na dotarcie przynajmniej do finału

Reprezentacja Włoch uchodzi za jednego z pretendentów do końcowego triumfu na Mistrzostwach Europy. Pierwszy krok w tym kierunku triumfu w turnieju Włosi mogą wykonać już w boju przeciwko Hakanowi Calhanoglu i spółce.

– Teraz, gdy mamy nadzieję, że widzimy światło na końcu tunelu, chcemy uszczęśliwiać ludzi i bawić ich przez co najmniej 90 minut – przekonywał Mancini na przedmeczowej konferencji prasowej.

– Gdy odbywają się tak duże wydarzenia, nawet ci, którzy tak naprawdę nie śledzą piłki nożnej, starają się oglądać mecze. Wiemy zatem, że jest to wyjątkowy moment dla wszystkich – kontynuował trener.

– Pierwszy spotkanie jest zawsze najtrudniejsze. Musimy otrząsnąć się z napięcia i nie myśleć o innych rzeczach, tylko skupić się na wykonywaniu naszej pracy oraz na tym, co musimy zrobić – przekonywał Włoch.

– Na pewno będzie nam towarzyszyć nieco większa presja, ponieważ zagramy mecz otwarcia turnieju, a w reprezentacji Turcji jest wielu interesujących zawodników. W każdym razie musimy skupić się na realizowaniu swoich zadań – zaznaczył Mancini.

Po tym, jak reprezentacja Włoch nie wywalczyła awansu na mundial w Rosji, pozostaje niepokonana od września 2018 roku. W związku z tym pojawiają się głosy, że to może być początek nowej ery dla włoskiego futbolu.

– Byłem pewny siebie trzy lata temu, kiedy objął stery nad reprezentacją. Aktualnie jestem jeszcze bardziej pewny siebie. Pracowaliśmy dobrze, mamy utalentowanych piłkarzy i wszyscy tworzymy monolit. Dobrze się bawiliśmy do tej pory i chcemy to kontynuować – powiedział Mancini.

Czytaj więcej: Mecz otwarcia Euro 2020: Turcja – Włochy. Zapowiedź, typy, kursy

Turcja
Włochy
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 11. czerwca 2021 20:59.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze