Heineken skomentował zachowanie Paula Pogby

Paul Pogba
Paul Pogba PressFocus

W ostatnich dniach podczas Euro 2020 wiele dzieje się nie tylko na boisku, ale także poza nim. Zdziwienie kibiców i dziennikarzy wzbudziło zachowanie kilku piłkarzy na konferencjach prasowych. Cristiano Ronaldo i Manuel Locatelli ściągali ze stołów butelki Coca-Coli, a Paul Pogba butelkę Heinekena. Właściciel tej drugiej marki odpowiedział na pytania Goal.pl krótkim komunikatem.

  • Cristiano Ronaldo, Paul Pogba i Manuel Locatelli zaskoczyli na konferencjach prasowych niecodziennym zachowaniem
  • Coca-Cola i Heineken odniosły się do tej sprawy

Reprezentacja Portugalii broni tytułu mistrza Europy. Rywalizuje w grupie F z Niemcami, Francją i Węgrami. Zanim jednak przystąpiła do pierwszego meczu z Madziarami już było głośno o zachowaniu Cristiano Ronaldo na konferencji prasowej. Kapitan mistrzów Europy przed jej rozpoczęciem przestawił butelki Coca-Coli (oficjalnego sponsora UEFA Euro 2020) i powiedział: Pijcie wodę!

W mediach zrobiło się głośno o tej sytuacji, a w końcu rzecznik firmy wydał krótkie oświadczenie, w którym stwierdził, że “nic się nie stało i każdy ma prawo do wyboru swojego napoju”. Dodał także, że Coca-Cola dostarcza trzy rodzaje napojów na konferencje i każdy może sobie wybrać, co preferuje.

Chwilę później w podobny sposób zachował się Paul Pogba, który odstawił butelkę Heinekena – innego sponsora UEFA Euro 2020. Goal.pl zwrócił się do biura prasowego firmy z prośbą o komentarz do tej sytuacji i pytaniem, czy firma planuje podjąć jakieś kroki w związku z tą sprawą, ponieważ jak wyliczyła “Marca” takie zachowania szkodzą wizerunkowi marek i przynoszą realne straty finansowe. Uzyskaliśmy krótki komunikat, bardzo podobny do tego, jaki wcześniej wystosowała Coca-Cola.

“W pełni szanujemy decyzję każdego jeśli chodzi wybór napoju” – przekazał Joseph Brophy, Senior Brand PR Manager firmy Heineken, jednocześnie dodając, że nie ma innych komunikatów dotyczących tego zdarzenia.

Cristiano Ronaldo i Paul Pogba nie byli jedynymi piłkarzami, którzy zachowali się w ten sposób. Po meczu Włochy – Szwajcaria (3:0) bohater tego spotkania Manuel Locatelli, który zdobył dwa gole, postąpił analogicznie jak kapitan reprezentacji Portugalii.

Komentarze