Koniec sezonu dla Ibry. Euro 2020 pod znakiem zapytania

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović PressFocus

Zlatan Ibrahimović nie będzie mógł pomóc Milanowi w ostatnich spotkaniach obecnego sezonu. Szwedzki napastnik jednocześnie rozpoczął wyścig z czasem przed zbliżającym się wielkimi krokami turniejem finałowym Euro 2020.

Pechowy występ z Juventusem

39-letni napastnik, który niedawno wrócił do reprezentacji Szwecji, podczas niedzielnego meczu z Juventusem napastnik nabawił się kontuzji kolana. Początkowo szkoleniowiec Rossonerich Stefano Pioli zapowiadał, że Ibrahimović nie wystąpi w dwóch spotkaniach z Torino i Cagliari.

Jak informuje La Gazzetta dello Sport uraz jest jednak poważniejszy i wykluczy doświadczonego napastnika z występu także w ostatnim meczu obecnego sezonu z Atalantą Bergamo. Ibrahimović jest pod opieką sztabu medycznego Milanu i w przyszłym tygodniu przejdzie kolejne badania.

Według włoskiego dziennika Szwed może być wyłączony z treningów nawet na cztery tygodnie. W efekcie może nie być do dyspozycji sztabu reprezentacji na pierwsze spotkanie podczas Euro 2020, w którym Szwedzi zmierzą się 14 czerwca z Hiszpanią. Jeżeli leczenie będzie przebiegać zgodnie z planem, Ibrahimović powinien wrócić na kolejne dwa mecze fazy grupowej, z Polską i Słowacją.

Kontuzje i powrót do reprezentacji

Ibrahimović w obecnym sezonie zmagał się z licznymi problemami zdrowotnymi. W efekcie wystąpił w barwach Milanu jedynie w 27 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, zdobywając w nich 17 bramek.

39-letni napastnik w marcu wrócił do reprezentacji Szwecji po prawie pięcioletniej przerwie. Wystąpił wówczas w dwóch spotkaniach eliminacji do Mistrzostw Świata przeciwko Gruzji i Kosowu.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 14. czerwca 2021 20:59.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze