Benzema: jestem dumny z powrotu do kadry

Karim Benzema
Karim Benzema Pressfocus

Wieczorem we wtorek poznaliśmy wszystkich zawodników reprezentacji Francji powołanych na Euro 2020. Po ponad pięcioletniej przerwie na zgrupowaniu kadry zjawi się Karim Benzema, który w tym sezonie jest najlepszym strzelcem oraz prawdziwym liderem Królewskich na hiszpańskich boiskach.

Deschamps i Benzema doszli do porozumienia

Karim Benzema podpadł w konflikt z selekcjonerem w 2015 roku. Od tamtej pory nie miał okazji reprezentować Francji na Euro 2016 oraz Mistrzostwach Świata 2018. Momentami 33-latek dawał też do zrozumienia, że tak na prawdę nigdy nie zależało mu na grze w kadrze Trójkolorowych i gdyby tylko mógł, od razu zasiliłby szeregi Algierii.

Tymczasem we wtorek już od wczesnych godzinnych porannych nad Sekwaną głośno mówiło się o powrocie Benzemy do reprezentacji narodowej. Przypomnijmy, że kilka dni temu snajper Los Blancos został wybrany najlepszym francuskim piłkarzem, grającym poza granicami kraju. Wszystko jest owocem ciężkiej pracy Karima w Madrycie, gdzie od jesieni strzelił 22 gole w La Lidze i to właśnie, dzięki niemu Real Madryt jest ciągle w grze o mistrzostwo Hiszpanii.

Po tak dobrym sezonie Didier Deschamps wykonał pierwszy krok. Trener odbył długą i poważną rozmowę z zawodnikiem, po której zdecydował się przyłączyć Benzemę do składu na zbliżające się Euro 2020. Dotychczas 33-latek wystąpił w 81 spotkaniach w koszulce Trójkolorowych oraz strzelił 27 goli. Tym razem będzie miał okazję powiększyć swój dorobek, a przy dobrych wiatrach zagra nawet w finale turnieju.

Napastnik nie kryje zadowolenia

Jestem bardzo dumny z powrotu do reprezentacji Francji i zaufania, którym mnie obdarzono. Dziękuję mojej rodzinie, przyjaciołom, mojemu klubowi i wam… Wszystkim tym, którzy zawsze mnie wspierali i na co dzień dodawali mi sił – napisał Benzema w mediach społecznościowych.

Komentarze