Giroud z humorem odpowiedział na dawną zaczepkę Benzemy

Olivier Giroud i Karim Benzema
Olivier Giroud i Karim Benzema PressFocus

Karim Benzema po długiej przerwie powrócił do reprezentacji Francji. W marcu ubiegłego roku napastnik Realu Madryt w niezbyt pochlebnych słowach wypowiedział się o Olivierze Giroudzie. Gracz Chelsea nie żywi jednak urazy i zapytany o tę sytuację odpowiedział z humorem.

  • Karim Benzema w 2020 roku porównał się do bolidu Formuły 1, zaś Oliviera Girouda do gokarta
  • Obaj panowie spotkali się na zgrupowaniu reprezentacji Francji, ale napastnik Chelsea nie żywi urazy wobec kolegi z kadry

Giroud: po zwycięstwie na Euro będziemy świętować z Benzemą na torze gokartowym

Karim Benzema od 2015 roku nie występował w koszulce reprezentacyjnej. W marcu ubiegłego roku zapytany o to Francuz pokusił się o niezbyt kurtuazyjne porównanie z Olivierem Giroudem, który regularnie gra dla Les Bleus.

Nie mylmy bolidu Formuły 1 z kartingiem. Żeby była jasność – ja jestem bolidem. I mówiąc to, jestem dla Girouda uprzejmy – powiedział wówczas napastnik Realu Madryt.

Po świetnym sezonie 2020/2021, Didier Deschamps zdecydował się przeprosić z Benzemą i powołał go na nadchodzące Euro 2021. Olivier Giroud nie wydawał się urażony, ale kibiców oraz media interesowało, jak wyglądać będą relacje obu panów po pierwszym spotkaniu na wspólnym zgrupowaniu.

Nie mam powodu, by kłócić się z Karimem. Jego słowa na mój temat wywołały uśmiech na mej twarzy. Potrafię postawić się na jego miejscu – to nie takie łatwe, by powrócić po tak długiej przerwie. Trzeba umieć wybaczać i nie chować urazy. Jeśli odniesiemy sukces na Euro, pójdę z nim świętować na polu kartingowym – odpowiedział z uśmiechem napastnik Chelsea.

Francuzi w fazie grupowej nadchodzącego turnieju zmierzą się z Niemcami, Węgrami i Portugalią. W najbliższy wtorek zmierzą się jeszcze w sparingu z Bułgarami.

Francja
Bułgaria
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 8. czerwca 2021 21:07.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze