Euro 2020. Zapadła decyzja w sprawie meczów w Monachium

Reprezentacja Niemiec
Reprezentacja Niemiec PressFocus

UEFA potwierdziła już, że Monachium pozostanie gospodarzem meczów Euro 2020. Wcześniej z powodu restrykcji związanych z pandemią koronawirusa rozważano przeniesienie spotkań do innego miasta. W stolicy Bawarii zostaną rozegrane cztery mecze czerwcowego turnieju.

Wicedyrektor UEFA, a także prezes Polskiego Związki Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek poinformował w piątek o nowych lokalizacjach meczów naszej reprezentacji. Polska zagra ostatecznie w Sewilli i w Sankt Petersburgu, a w nie w Dublinie i Bilbao, jak początkowo zapowiadano.

W Monachium z kibicami

Organizacji mistrzostw Europy nie straci natomiast Monachium. Lokalne władze wydały bowiem zgodę na to, by na Allianz Arena zasiadało w czasie turnieju 14,5 tysiąca kibiców.

W Monachium odbędą się trzy mecze Niemców w fazie grupowej – przeciwko Francji, Portugalii i Węgrom. Oprócz tego rozegrany zostanie tam jeden z ćwierćfinałów.

Mistrzostwa Europy 2020 rozpoczną się 11 czerwca tego roku i potrwają do 11 lipca. Kluczowe mecze, w tym finał i półfinały, odbędą się na Wembley w Londynie.

Komentarze