Ryan Giggs ma kłopoty z prawem. Nie poprowadzi Walii na Euro 2020

Ryan Giggs
Ryan Giggs PressFocus

Jak donosi BBC Sport, legenda Manchesteru United i selekcjoner reprezentacji Walii, Ryan Giggs ma problemy z prawem. Dwie kobiety oskarżyły go o napaść. Walijska Federacja Piłkarska tymczasowo odsunęła go od obowiązków. Podczas Euro 2020 drużynę narodową poprowadzi Robert Page.

Zarzuty pod adresem dawnego piłkarza są poważne. Jedna z kobiet zarzuca mu napaść, a druga oskarża o uszkodzenie jej ciała. W listopadzie ubiegłego roku Ryan Giggs trafił nawet do aresztu, ale opuścił go po wpłaceniu kaucji.

Walijczyk wydał wówczas oświadczenie, w którym podkreślił, że czuje się niewinny. Zapowiedział przy tym ścisłą współpracę z policją przy rozwiązaniu tej sprawy.

Euro 2020 bez Giggsa

28 kwietnia ma odbyć się rozprawa. Do mediów trafiły właśnie informacje o zarzutach ze strony dwóch poszkodowanych kobiet.

Wiadomo już, że bez względu na werdykt Ryan Giggs nie poprowadzi reprezentacji Walii na Euro 2020. Jego obowiązki sprawować będzie asystent Robert Page.

Walijczycy trafili do grupy A, w której rywalizować będą z Turcją, Włochami i Szwajcarią. Ich pierwszy mecz na Euro 2020 zostanie rozegrany 12 czerwca. Zagrają wówczas z Helwetami.

Komentarze

Comments 2 comments