Euro 2020 bez Ibrahimovicia. Szwed przekazał wiadomość selekcjonerowi

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović PressFocus

Zlatan Ibrahimović nie zagra na Euro 2020! Reprezentant Szwecji poinformował w sobotę selekcjonera Janne Anderssona, że odniesiona kontuzja uniemożliwia mu występ w zbliżających się finałach Mistrzostw Europy.

Euro 2020. Szwedzi bez swojej największej gwiazdy

39-letni Ibrahimović w marcu wrócił do kadry po kilkuletniej przerwie i miał pomóc drużynie podczas turnieju finałowego Euro 2020. Na przeszkodzie stanęła jednak kontuzja, której nabawił się podczas niedawnego ligowego spotkania z Juventusem.

Początkowo obawiano się, że doświadczony napastnik mógł uszkodzić więzadła krzyżowe w kolanie, ale przeprowadzone dziś rano w Pittsburgu badania to wykluczyły. Uraz jest jednak na tyle poważny, że eliminuje Ibrahimovicia z występu na Euro 2020. W sobotę rano AC Milan w oficjalnym komunikacie poinformował, że szwedzki zawodnik będzie musiał poddać się leczeniu zachowawczemu, które ma potrwać sześć tygodni.

– Rozmawiałem dziś ze Zlatanem Ibrahimoviciem, który niestety powiedział mi, że jego kontuzja uniemożliwi mu udział w Mistrzostwach Europy tego lata – powiedział selekcjoner reprezentacji Szwecji Janne Andersson.  – Oczywiście jest to przykra wiadomość, szczególnie dla Zlatana, ale także dla nas. Mam nadzieję, że wróci na boisko tak szybko, jak to możliwe – dodał.

Reprezentacja Szwecja jest jednym z rywali w Polski w turnieju finałowym Euro 2020. Spotkanie obu zespołów odbędzie się 23 czerwca. Wcześniej drużyna prowadzona przez Janne Anderssona zmierzy się z Hiszpanią (14 czerwca) i Słowacją (18 czerwca).

Hiszpania
Szwecja
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 14. czerwca 2021 20:59.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze