BBC: Wembley otrzyma extra mecz na Euro 2020

Stadion Wembley
Stadion Wembley fot. PressFocus

Fakt, że niepewne organizacji Euro 2020 są: Dublin, Bilbao i Monachium, sprawia, że bardzo realny jest scenariusz , że dodatkowe spotkanie trafi do Anglii. Legendarny stadion ma być gospodarzem dodatkowego meczu w ramach 1/8 finału.

Londyn beneficjentem złych wieści z Dublina

Wszystko wskazuje na to, że Dublin i Bilbao stracą status współgospodarza w trakcie Euro 2020. Stolicę Irlandii ma zastąpić Sankt Petersburg. Z kolei miejsce Bilbao zajmie najpewniej Sewilla. Tymczasem jedno ze spotkań fazy pucharowej miałoby trafić extra na Wembley. Mowa o meczu z udziałem zwycięzcy z grupy D.

Informacje na temat przydzielenia dodatkowego spotkania Londynowi podał serwis internetowy BBC. Gdyby zatem Synowie Albionu wygrali swoją grupę, to mogliby zagrać swój pierwszy mecz w fazie pucharowej na Wembley z drugą drużyną w grupie F. Zwycięzca tego starcia zagrałby w ćwierćfinale w Rzymie. Gdyby mecz w 1/4 wygrali Anglicy, byłoby to jedyne w takich okolicznościach starcie poza Londynem dla podopiecznych Garetha Southgate’a.

Anglicy w pierwszej fazie turnieju rywalizować będą ze Szkocją, Chorwacją i Czechami. Tymczasem w grupie F nazywanej powszechnie “grupą śmierci” grać będą: Portugalczycy, Niemcy, Francuzi i Węgrzy.

Synowie Albionu tylko z jednym meczem na Euro poza Wembley?

Przypomnijmy, że Euro 2020 zostało przełożone o rok z powodu pandemii koronawirusa. Miało odbyć się na 12 różnych stadionach. Komitet Wykonawczy UEFA omówi tę sprawę w piątek rano. Europejska Unia Piłkarska oczekuje, aby współgospodarze turnieju zagwarantowały, że w trakcie meczów w ramach Mistrzostw Europy trybuny będą mogły zostać wypełnione przynajmniej w 25 procentach pojemności stadionu.

Euro 2020, w którym wezmą udział 24 drużyny grające łącznie w 51 meczach, odbędzie się w dniach 11 czerwca – 11 lipca 2021 roku.

Komentarze