Alexander-Arnold z kontuzją. “Nie wygląda to dobrze”

Trent Alexander-Arnold
Trent Alexander-Arnold PressFocus

Trent Alexander-Arnold zaniepokoił angielskich kibiców, utykając w końcówce meczu reprezentacji Anglii z Austrią (1:0). Gareth Southgate po spotkaniu przyznał, że zachowanie defensora nie zwiastuje dobrych wieści.

  • Trent Alexander-Arnold według angielskich mediów miał być niepowołany na nadchodzące Euro 2021
  • Gareth Southgate powołał jednak zawodnika Liverpoolu i wystawił go w wyjściowym składzie na sparing z Austrią
  • W trakcie spotkania obrońca doznał jednak kontuzji i jego występ na turnieju stoi pod znakiem zapytania

Trent Alexander-Arnold przejdzie badania. Występ na Euro 2021 niepewny

Trent Alexander-Arnold w końcówce meczu towarzyskiego pomiędzy reprezentacjami Anglii i Austrii (1:0) wybijał piłkę. Doznał wówczas kontuzji, która uniemożliwiła mu samodzielne opuszczenie boiska. By zejść z boiska w celu interwencji medycznej potrzebował pomocy lekarzy. Takie zachowanie defensora postawiło jego występ na nadchodzącym Euro 2021 pod znakiem zapytania. Negatywne przewidywania potwierdził po spotkaniu selekcjoner Lwów Albionu.

Musimy poczekać, ale jego utykanie i odczuwany dyskomfort to nie jest, rzecz jasna, dobry znak. W ciągu 48 godzin przejdzie badania i podejmiemy decyzje – powiedział Gareth Southgate. Unikał jednak odpowiedzi na pytanie, kogo powoła w miejsce Alexandra-Arnolda, jeśli ten okaże się niezdolny do gry. Anglicy rozpoczną swój występ na turnieju 13 czerwca w meczu z Chorwacją.

Anglik próbował “oszukać przeznaczenie”

Jeszcze we wtorek angielskie media były pewne, że Gareth Southgate nie powoła na mistrzostwa Starego Kontynentu prawego obrońcy Liverpoolu. Selekcjoner zaskoczył dziennikarzy i włączył zawodnika Liverpoolu do kadry. Może jednak okazać się, że pomimo powołania, 22-latkowi nie uda się wziąć udziału w turnieju.

Alexander-Arnold rozegrał w tym sezonie 45 spotkań w barwach Liverpoolu. Zanotował w nich dwa gole i dziewięć asyst.

Przeczytaj również: Austriacy nie podołali Anglikom.

Komentarze

Na temat “Alexander-Arnold z kontuzją. “Nie wygląda to dobrze”