Austriacy nie podołali Anglikom

Harry Kane
Pressfocus Na zdjęciu: Harry Kane

Anglia pokonała Austrię 1:0 (0:0) w meczu towarzyskim. Jedyną bramkę zdobył Bukayo Saka, Synowie Albionu nie wystawili do tego spotkania swojej najmocniejszej jedenastki.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy, ale nie potrafili udokumentować swojej przewagi. Jedyną groźną okazję miał w 30. minucie Harry Kane. Anglik otrzymał dobre podanie i znalazł sobie miejsce na oddanie strzału, ale bardzo dobrą interwencją popisał się golkiper Austriaków – Daniel Bachmann. W związku z tym do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Anglicy wyszli na prowadzenie dopiero w drugiej połowie. Zabójczy cios zadali w 57. minucie. Synowie Albionu wyprowadzili wtedy niezwykle szybką kontrę. Po przejęciu piłki w środkowej strefie boiska. Uderzeniem do pustej bramki całą akcję zamknął młody skrzydłowy Arsenalu – Bukayo Saka.

Po zdobyciu bramki Anglicy nieco się cofnęli, a swoich szans próbowali goście. W 65. minucie w poprzeczkę trafił Marcel Sabitzer. Kwadrans później pomocnik RB Lipsk oddał dobry strzał w stronę prawego słupka, ale dobrze interweniował Jordan Pickford. Pod koniec meczu Austriacy jeszcze dwukrotnie zagrozili bramce przeciwnika, ale podopieczni Southgate’a za każdym razem wychodzili z opresji obronną ręką. Końcowy wynik to 1:0.