Zmierzch legendy. Pepe zakończy karierę po Euro 2024?

Jak informuje na platformie X (dawniej Twitter) Fabrizio Romano, Pepe w najbliższych dniach podejmie ostateczną decyzję co do swojej dalszej kariery.

Pepe
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Pepe

Pepe zakończy karierę

Reprezentacja Portugalii po serii rzutów karnych w meczu 1/4 finału odpadła z reprezentacją Francji. Przez cały podstawowy czas gry oraz dogrywkę na tablicy wyników utrzymał się wynik 0:0, ale trzeba przyznać, że obie ekipy miały w tym meczu może po dwie dogodne sytuacje. Niemniej żadna z nich nie dała rady umieścić piłki w siatce, a lepsi w konkursie jedenastek okazali się Trójkolorowi, którzy w półfinale zagrają z Hiszpanią.

POLECAMY TAKŻE

Niemniej mecz ten z pewnością był końcem pewnej epoki w zespole z Półwyspu Iberyjskiego. Można bowiem domniemywać, że zarówno Cristiano Ronaldo, jak i Pepe w najbliższych miesiącach zakończą swoje reprezentacyjne kariery. A już z pewnością może tak się stać w przypadku środkowego obrońcy, który ma już 41 lat, choć trzeba przyznać, że poziom jaki reprezentuje wciąż jest solidny.

Jednak jak informuje na platformie X (dawniej Twitter) Fabrizio Romano, Portugalczyk w najbliższych dniach podejmie ostateczną decyzję co do swojej przyszłości. Pepe po dobrych występach na Euro będzie dostępny jako wolny agent – wraz z końcem czerwca wygasła bowiem jego umowa z Porto – i być może zdecyduje się na ostatni transfer w karierze lub jej zakończenie.

Czytaj więcej: Nie tylko Kroos! Jeszcze jedna legenda kończy karierę w reprezentacji Niemiec

Komentarze