Wichniarek podał skład Polaków na mecz z Holandią. Zmiana w porównaniu do baraży

Reprezentacja Polski zmagania w Mistrzostwach Europy 2024 rozpocznie od meczu z Holandią. Artur Wichniarek w rozmowie z TVP Sport wskazał, kto jego zdaniem powinien w nim zagrać.

Artur Wichniarek
Obserwuj nas w
dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Artur Wichniarek

Wichniarek na mecz z Holandią wybrał ustawienie z jednym napastnikiem

Reprezentacja Polski za nieco ponad miesiąc weźmie udział w Mistrzostwach Europy 2024. Podczas turnieju za naszą zachodnią granicą w ramach rywalizacji w grupie D zmierzymy się z Holandią, Francją oraz Austrią. Pierwsze spotkanie z kadrą Oranje odbędzie się 16 czerwca, a areną zmagań będzie Volkparkstadion w Hamburgu. Były reprezentant Polski, Artur Wichniarek w wywiadzie z TVP Sport podał swoją jedenastkę na pierwszy mecz biało-czerwonych na Euro. W porównaniu do marcowych baraży zdecydował się na zmianę ustawienia i grę z jednym napastnikiem.

POLECAMY TAKŻE

Pytanie czy zagramy Robertem Lewandowskim samym w ataku? Uważam, że w tym momencie kariery powinien on się bardziej koncentrować na polu karnym przeciwnika. Świderski rozegrał z Walią słabszy mecz. Dlatego może zamiast gry dwoma napastnikami – wyjdziemy dwoma ofensywnymi pomocnikami – Zielińskim i Szymańskim – powiedział Artur Wichniarek w rozmowie z TVP Sport.

Skład Polaków na mecz z Holandią wg. eksperta TVP Sport, Artura Wichniarka:

Szczęsny – Dawidowicz, Bednarek, Kiwior – Zalewski, Ślisz, Moder, Frankowski – S. Szymański, Zieliński – Lewandowski

Podopieczni Michała Probierza, zanim rozpocznie się Euro, zagrają dwa mecze towarzyskie. 7 czerwca biało-czerwoni zmierzą się z Ukrainą, a trzy dni później z reprezentacją Turcji. Selekcjoner naszej kadry na Mistrzostwa Europy będzie mógł zabrać dwudziestu sześciu zawodników, o czym poinformowała niedawno UEFA.

Komentarze