Tajemnicza zmiana Lewandowskiego. Kolejna kontuzja?

Robert Lewandowski jeszcze w trakcie pierwszej połowy towarzyskiego spotkania z Turcją opuścił murawę. Na ławce rezerwowych był opatrywany przez sztab medyczny.

Robert Lewandowski
Obserwuj nas w
Sipa US/Alamy Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Przedwczesne zejście Lewandowskiego

Reprezentacja Polski już w 12. minucie towarzyskiego meczu objęła prowadzenie po strzale Karola Świderskiego. Chwilę później strzelec bramki musiał opuścić boisko z powodu urazu stawu skokowego, którego doznał ciesząc się z trafienia do siatki. To nie była jednak ostatnia zła wiadomość dla kibiców reprezentacji Polski.

20 minut później selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz był zmuszony do przeprowadzenia kolejnej zmiany. Tym razem murawę zmuszony był opuścić Robert Lewandowski, którego na placu gry zastąpić Kacper Urbański. Kapitan polskiego zespołu opuszczał murawę w asyście członków sztabu medycznego, którzy następnie obłożyli lodem jego nogę. Na razie nie wiadomo, jak poważny jest to problem. Kibicom pozostaje mieć nadzieję, że zmiana wynikała przede wszystkim z ostrożności.

Przypomnijmy, że tuż przed ogłoszeniem kadry na Euro 2024, w towarzyskim meczu z Ukrainą kontuzji kolana nabawił się Arkadiusz Milik. Z tego powodu nie będzie mógł wystąpić na niemieckich boiskach.

Choć 26-osobowa kadra na turniej finałowy została już przekazana do UEFA, sztab szkoleniowy reprezentacji Polski może dokonać jeszcze jednej zmiany w przypadku kontuzji.

Reprezentacja Polski pierwsze spotkanie podczas Mistrzostw Europy rozegra w najbliższą niedzielę (16 czerwca). Rywalem będzie Holandia.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze