Kontuzje w reprezentacji Polski. Czy Michał Probierz może dokonać zmiany w kadrze?

Michał Probierz w razie kontuzji może wymienić dokładnie jednego zawodnika w kadrze reprezentacji Polski przed Euro 2024. Dzisiejszego meczu z Turcją nie dokończyli Karol Świderski oraz Robert Lewandowski, a na problemy zdrowotne od piątku narzeka Taras Romanczuk.

Michał Probierz
Obserwuj nas w
DPPI Media / Alamy Na zdjęciu: Michał Probierz

Michał Probierz może dokonać jednej zmiany w kadrze przed Euro 2024

Mistrzostwa Europy 2024 startują już 14 czerwca, a więc dosłownie za kilka dni. Tymczasem kontuzjowany Arkadiusz Milik wypadł z naszego składu tuż przed ogłoszeniem ostatecznej kadry na turniej w Niemczech, a kilku zawodników reprezentacji Polski narzeka na problemy zdrowotne.

Z urazem od piątku zmaga się Taras Romanczuk, z kolei trwającego spotkania towarzyskiego z Turcją nie dokończyli Robert Lewandowski oraz Karol Świderski. Na razie nie wiadomo, co dolega naszym napastnikom, ale zapobiegawczo opuścili oni plac gry jeszcze przed końcem pierwszej połowy.

Co ważne, Michał Probierz w przypadku potwierdzonej kontuzji może dokonać dokładnie jednej zmiany w kadrze reprezentacji Polski przed pierwszym meczem na zbliżającym się wielkimi krokami Euro 2024. Selekcjoner Biało-Czerwonych będzie mógł jednak wybierać tylko z szerokiej listy powołanych, którą w maju Polski Związek Piłki Nożnej wysłał do UEFA. Warto dodać, że wspomniana wstępna kadra nie została wówczas ujawniona przez PZPN do wiadomości publicznej.

Musimy uzbroić się w cierpliwość, by poznać diagnozę w sprawie Roberta Lewandowskiego i Karola Świderskiego. Nasi zawodnicy najprawdopodobniej dzisiaj w nocy lub jutro rano przejdą badania lekarskie. Polacy na prestiżowym turnieju w Niemczech zagrają w bardzo trudnej grupie D przeciwko Holendrom, Austriakom oraz Francuzom. Pierwszym rywalem zespołu Biało-Czerwonych będzie drużyna Oranje. Spotkanie odbędzie się w tę niedzielę, 16 czerwca o godzinie 15:00.

Czytaj więcej:

Komentarze