Euro 2024: tabela grupy B po sobotnich meczach

Reprezentacja Hiszpanii pokonała Chorwację (3:0), a Włosi ograli Albanię (2::1) w pierwszych meczach grupy B na mistrzostwach Europy 2024 w Niemczech. Sprawdź jak wygląda układ sił w tabeli.

Piłkarze reprezentacji Hiszpanii
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Hiszpanii

Reprezentacja Hiszpanii na czele grupy B

Na inaugurację mistrzostw Europy 2024 reprezentacja Niemiec odniosła zdecydowane zwycięstwo nad Szkocją (5:1). W rezultacie to gospodarze turnieju są liderem grupy A. W sobotę rozpoczęły się zmagania w grupie B. Hiszpanie z łatwością uporali się z Chorwacją (3:0) w meczu rozgrywanym na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

Wszystkie gole dla La Roja padły w pierwszej połowie. Wynik w 29. minucie otworzył Alvaro Morata. Potem kolejne bramki dołożyli Fabian Ruiz oraz Dani Carvajal. Podopieczni Zlatko Dalicia mogli strzelić honorowego gola, lecz rzutu karnego nie wykorzystał Bruno Petković.

Tymczasem reprezentacja Włoch poradziła sobie z Albanią (2:1) w Dortmundzie, choć straciła bramkę już 23. sekundzie. Błyskawicznym trafieniem popisał się Nedim Bajrami. Azzurri odpowiedzieli jeszcze przed przerwą, kiedy do siatki trafili Alessandro Bastoni i Nicolo Barella.

Euro 2024. Grupa B – Tabela

DrużynaZ-R-PBramkiPunkty
1.Hiszpania1-0-03:03
2.Włochy1-0-02:13
3.Albania0-0-11:20
4.Chorwacja0-0-10:30

Hiszpanie w kolejnym meczu grupowym spotkają się w czwartek (20 czerwca, godz. 21:00) z Włochami w Gelsenkirchen. Natomiast Chorwaci spróbują zdobyć pierwsze punkty na turnieju w rywalizacji z Albanią. Starcie będzie mieć miejsce w Hamburgu w środę (19 czerwca). Pierwszy gwizdek o 15:00.