Rumunia – Ukraina: przewidywane składy na mecz Euro 2024

Rumunia zagra z Ukrainą w pierwszym poniedziałkowym meczu (17.06) na Euro 2024. Sprawdź, jakie są przewidywane składy na to spotkanie.

Mychajło Mudryk
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Mychajło Mudryk

Rumunia – Ukraina: przewidywane składy

W poniedziałek (17 czerwca) do rywalizacji na Euro 2024 przystąpią drużyny Rumunii i Ukrainy. Eksperci spodziewają się, że może być to dość wyrównane spotkanie, choć na papierze wyraźnym faworytem są nasi wschodni sąsiedzi.

POLECAMY TAKŻE

Rumunia tuż przed rozpoczęciem Euro 2024 nie zaprezentowała się najlepiej, notując dwa rozczarowujące mecze. Najpierw zespół zremisował Bułgarią (0:0), co jeszcze było do zaakceptowania, zaś później nie potrafił pokonać Liechtensteinu (0:0). W ten sposób na pewno ochłodziły się nastroje rumuńskich kibiców, którzy mogą liczyć jedynie na pozytywne zaskoczenie.

Z lepszej strony pokazała się Ukraina, która w ostatnim sprawdzianie przed Euro 2024 rozbiła Mołdawię 4:0. Natomiast wcześniej drużyna Serhija Rebrowa przegrała 1:3 z Polską.

Spotkania kontrolne bez wątpienia dały dużo odpowiedzi na niektóre zagadki w składach. Poniżej prezentujemy, na jakie jedenastki prawdopodobnie zdecydują się trenerzy.

Przewidywany skład Rumunii:
Nitse — Ratsiu, Dragusin, Rus, Banchu — M. Marin, R. Marin, Man, Stanchu, Mihaile — Dragus.

Przewidywany skład Ukrainy:
Łunin — Zinchenko, Zabarnyi, Matvienko, Konoplia — Stepanenko, Sudakow, Shaparenko — Mudryk, Dowbyk, Cyhankow.

Mecz pomiędzy Rumunią a Ukrainą w grupie E Euro 2024 rozpocznie się o godzinie 15:00, 17 czerwca, na Allianz Arenie w Monachium. Sędzią głównym spotkania będzie Glenn Nyberg.

Sprawdź: Rumunia – Ukraina: typy, kursy, zapowiedź (17.06.2024)

Komentarze