Rodri “powalczy” o żółtą kartkę w meczu z Włochami? Z myślą o fazie pucharowej

Rodri, który w meczu otwarcia przeciwko Chorwacji otrzymał żółtą kartkę za faul w polu karnym, stoi przed trudnym dylematem. Jeśli dostanie kolejne napomnienie, ominie pojedynek z Albanią, co może być korzystne dla reprezentacji Hiszpanii ze strategicznego punktu widzenia, zwłaszcza jeśli uda się wygrać z Włochami.

Rodri
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Rodri

Rodri może “wykartkować się” na mecz z Albanią

Podczas meczu z Chorwacją, Rodri został ukarany żółtą kartką za faul w polu karnym. Pomimo protestów zawodnika Manchesteru City, który twierdził, że nie dotknął przeciwnika, sędzia był nieugięty. Teraz, według nowych przepisów UEFA, druga żółta kartka oznacza automatyczną dyskwalifikację na kolejny mecz.

POLECAMY TAKŻE

Hiszpania zmierzy się z Włochami w kluczowym meczu grupowym. Jeśli Hiszpanie pokonają Włochów i mecz będzie układał się po ich myśli, Rodrigo może celowo starać się o drugą żółtą kartkę, twierdzi “Sport”. To sprawiłoby, że ominie mecz z Albanią, który, w przypadku zapewnienia awansu, posłuży De la Fuente do rotacji składem i dania szansy rezerwowym zawodnikom. Ale jednocześnie będzie miał “czystą kartę” przed fazą pucharową.

Zgodnie z nowymi przepisami UEFA, żółte kartki z meczów grupowych są kasowane po ćwierćfinale, aby nikt nie musiał opuszczać finału z powodu ich nadmiaru. Jednak we wcześniejszych fazach takie zawieszenie jest możliwe, stąd wątpliwości o zachowanie Rodriego w meczu z Italią.

W czwartek możemy być świadkami taktycznego ruchu, gdzie Rodrigo może celowo złapać żółtą kartkę, jeśli Hiszpania będzie wygrywać. To pozwoliłoby mu opuścić mecz z Albanią i wrócić w pełni wypoczęty na późniejsze etapy turnieju. Jest to ryzykowna, ale potencjalnie korzystna strategia dla Hiszpanii, która może wykorzystać pełny potencjał swojej drużyny w dalszej fazie Euro 2024.

Zobacz również: Dumne zapowiedzi Austriaków. “Jesteśmy lepsi od Polski”

Komentarze