Probierz planuje wyróżnić 19-latka z Bologni. Szykuje powołanie do kadry

Michał Probierz zamierza powołać 19-letniego Kacpra Urbańskiego do szerokiej kadry reprezentacji Polski przed Euro 2024. Informacje o planowanej nominacji przekazał Sebastian Staszewski w mediach społecznościowych.

Michal Probierz
Obserwuj nas w
ZUMA Press Inc / Alamy Na zdjęciu: Michal Probierz

Urbański otrzyma powołanie od Probierza

Michał Probierz powołania do reprezentacji Polski ma ogłosić 29 maja, czyli w najbliższą środę. Jak zawsze, tak i tym razem jest wielu pewniaków do gry w naszej kadrze. Jednak jest też kilka znaków zapytania. W kontekście zbliżających się powołań rąbka tajemnicy postanowił uchylić Sebastian Staszewski na platformie “X”.

POLECAMY TAKŻE

Jak poinformował redaktor naczelny Sport TVP, Michał Probierz ma powołać do szerokiej kadry Kacpra Urbańskiego. 19-latek ma za sobą znakomite występy w barwach Bologni, która w obecnej kampanii wywalczyła historyczny awans do Ligi Mistrzów. Teraz już tylko od niego będzie zależało czy zdoła przebić się podczas zgrupowania i otrzymać bilet na Euro.

Michał Probierz wstępnie powoła 28 zawodników, spośród których wybierze zespół na nadchodzące mistrzostwa Europy. Selekcjoner będzie musiał skreślić dwóch z nich, ponieważ na turniej do Niemiec może zabrać ze sobą 26 graczy.

Reprezentacja Polski w ramach przygotowań do finałowego turnieju rozegra dwa mecze towarzyskie. Rywalami Biało-czerwonych będą Turcy i Ukraińcy. Oba spotkania odbędą się na PGE Narodowym w Warszawie. Natomiast w fazie grupowej Euro nasza kadra będzie mierzyć się z Francuzami, Austriakami i Holendrami. Polska swoje zmagania na mistrzostwach rozpocznie pojedynkiem z Oranje 16 czerwca.

Zobacz również: Rude skomentował kompromitację Wisły Kraków w 1 Lidze. “Idziemy naprzód”

Komentarze