Próba generalna przed Euro 2024. Polska pokonuje Turcję, kontuzje napastników [Relacja na żywo]

Reprezentacja Polski pokonała Turcję (2:1) w ostatnim sparingowym meczu przed Euro 2024. Gole dla Biało-czerwonych strzelili Karol Świderski oraz Nicola Zalewski w ostatniej minucie meczu. Dziękujemy, że śledziliście naszą relacje na żywo.

Karol Świderski
PressFocus Na zdjęciu: Karol Świderski

Relacja z meczu Polska – Turcja

Reprezentacja Polski zmierzy się w poniedziałek o godzinie 20:45 z reprezentacją Turcji. Mecz na Stadionie Narodowym w Warszawie będzie dla obu ekip ostatnim testem przed rozpoczynającym się w najbliższy piątek Euro 2024.

Koniec meczu!

Polska odnosi zwycięstwo tuż przed wyjazdem na mistrzostwa Europy w Niemczech.

Goool! Nicola Zalewski z trafieniem

90′ Polska – Turcja 2:1

Nicola Zalewski po indywidualnej akcji wpakował piłkę do siatki rywali.

Piątek niecelnie

88′ Polska – Turcja 1:1

To mógł być na odzyskanie prowadzenia. Kacper Urbański podał futbolówkę do Piątka, który zmarnował fenomenalną okazję.

Poprzeczka Turków

82′ Polska – Turcja 1:1

Szczęsny wysoko wyszedł poza pole karne, a Akturkoglu trafił w porzeczkę.

Gol dla Turcji!

77′ Polska – Turcja 1:1

Goście dopięli swego, a wyrównującego gola strzelił Yilmaz.

Turcja w ofensywie

75′ Polska – Turcja 1:0

Reprezentacja Polski nieco się cofnęła. Turcja zaczęła mocniej naciskać i ofiarne interwencje naszej defensywy ratują przed stratą bramki.

Urbański zmarnował doskonałą szansę

70′ Polska – Turcja 1:0

Sebastian Szymański wyłożył piłkę do Kacpra Urbańskiego, który nie zdołał podwyższyć prowadzenia na Stadionie Narodowym.

Żółta kartka Slisza

67′ Polska – Turcja

Bartosz Slisz przewinił na Gulerze i obejrzał żółty kartonik.

Uderzenie Ardy Gulera

64′ Polska – Turcja 1:0

Arda Guler, który na co dzień występuje w Realu Madryt, próbował zaskoczyć zza pola karnego Szczęsnego, ale ten dzisiaj jest na posterunku.

Zmiany w Turcji

61′ Polska – Turcja

Ayhan i Ozcan zostali zmieni przez Yokuslu i Demirala.

Wojciech Szczęsny uratował Polskę przed utratą bramki

55′ Polska – Turcja 1:0

To mógł być wyrównujący gol Turków. Yilmaz w sytuacji sam na sam został jednak zatrzymany przez Wojciech Szczęsnego, który popisał się fenomenalną interwencją.

Świderski pojechał do szpitala

52′ Polska – Turcja 1:0

Mateusz Borek ujawnił, że strzelec gola pojechał do szpitala, żeby zrobić rezonans kontuzjowanego stawu skokowego.

Żółta kartka dla Salamona

48′ Polska – Turcja 1:0

Bartosz Salamon zobaczył żółty kartonik za uderzenie w twarz Yilmaza.

Zaczynamy drugą połowę!

46′ Polska – Turcja 1:0

Michał Probierz dokonał kolejnych zmian. Za Pawła Dawidowicza, Piotra Zielińskiego i Jakuba Piotrowskiego zostali wprowadzeni Sebastian Szymański, Jakub Moder oraz Bartosz Salamon.

Zapraszamy na domówkę na żywo z Goal.pl

Koniec pierwszej połowy

Polska – Turcja 1:0

Reprezentacja Polski prowadzi do przerwy z Turcją 1:0. Jedyną bramkę zdobył Karol Świderski, któremu asystował Robert Lewandowski. Obaj napastnicy jednak zostali zmuszeni do opuszczenia murawy z powodu urazów.

Zła decyzja Frankowskiego

41′ Polska – Turcja 1:0

Polska przejęła piłkę, a Przemysław Frankowski starał się znaleźć w polu karnym kolegów, ale fatalnie dośrodkował.

Zarówno Karol Świderski, jaki Robert Lewandowski zostali zmuszeni do zejścia z boiska. Niepokój w naszej kadrze!

Kolejna zmiana w reprezentacji Polski

33′ Polska – Turcja 1:0

Robert Lewandowski z lekkim urazem nogi schodzi z boiska. W miejsce kapitana pojawił się na murawie Kacper Urbański.

Cieszą gole Polaków, ale…

Nieudana próba Turcji

26′ Polska – Turcja 1:0

Hakan Calhanoglu uderzył niecelnie, tuż obok naszego słupka. Na razie defensywa Polaków bezbłędna.

Czy Karol Świderski straci Euro 2024?

Koszmar polskiego napastnika, który opuścił boisko. Naprawdę źle to wygląda.

Groźny strzał Polaków

22′ Polska – Turcja 1:0

Krzysztof Piątek doszedł do pierwszej okazji, ale jego strzał trafił prosto w ręce tureckiego bramkarza.

Wymuszona zmiana w reprezentacji Polski

19′ Polska – Turcja 1:0

Karol Świderski jednak nie dał rady kontynuować zawodów i Probierz w miejsce snajpera wprowadził Krzysztofa Piątka.

Świderski ucierpiał

14′ Polska – Turcja 1:0

Napastnik podczas świętowania bramki doznał urazu stawu skokowego, ale wrócił na boisko.

GOOOOL! Polska na prowadzeniu!

12′ Polska – Turcja 1:0

Karol Świderski otworzył wynik na Stadionie Narodowym! Robert Lewandowski zaliczył asystę przy trafieniu kolegi z drużyny.

Pierwszy atak Polski

10′ Polska – Turcja 0:0

Po raz pierwszy Biało-czerwoni wyszli odważniej pod pole karne Turków, a Przemysław Frankowski wywalczył rzut rożny.

Turcja przejęła inicjatywę

9′ Polska – Turcja 0:0

Goście przeprowadzili ciekawą akcję, ale uderzenie Kerema Akturkoglu było fatalne.

Spokojny początek

5′ Polska – Turcja 0:0

Żadna z reprezentacji nie forsuje tempa

150. mecz Roberta Lewandowskiego w kadrze!

Kapitan naszej kadry nie ma sobie równych i dziś rozgrywa jubileuszowy mecz.

Pierwszy gwizdek wybrzmiał

1′ Polska – Turcja 0:0

Balazs Berke zagwizdał po raz pierwszy.

Drużyny już na murawie. Pora na hymny obu państw!

Reprezentantki Polski do lat 17 wyróżnione

Trwa rozgrzewka reprezentacji Polski

Probierz z gotowym składem na Holandię?

Pozostało sześć dni do meczu Polaków z reprezentacją Oranje.

Świetna seria Michała Probierza

Do tej pory selekcjoner poprowadził reprezentację w siedmiu spotkaniach i żadnego nie przegrał. Odniósł cztery zwycięstwa, a trzy zremisował.

Domówka z Goal.pl na platformie YouTube!

Mecz Polska – Turcja możecie oglądać w towarzystwie naszych ekspertów. W kanale Goal.pl na YouTube o godzinie 20:30 wystartuje domówka na żywo z udziałem Leszka Milewskiego, Jakuba Olkiewicza oraz Juliusza Sipiki.

Selekcjoner reprezentacji Turcji przestawił skład

Turcja: Gunok – Akaydin, Kokcu, Akurtogliu, Calhanoglou, Bardakci, Ozcan, Kahveci, Muldur, Ayhan, Kilicsoy.

Poznaliśmy wyjściową jedenastkę reprezentacji Polski!

Michał Probierz dokonał kilku roszad w porównaniu do zwycięskiego meczu z Ukrainą. Selekcjoner w ataku postawił na duet – Karol Świderski z Robertem Lewandowskim.

Polska: Szczęsny – Bednarek, Dawidowicz, Kiwior – Frankowski, Slisz, Zieliński, Piotrowski, Zalewski – Świderski, Lewandowski.

Polacy są już na miejscu

Artur Wichniarek przed meczem

Ekspert w “Kanale Sportowym” powiedział, że oczekuje od naszych piłkarzy potwierdzenia skuteczności przy stałych fragmentach. Ten element może okazać się kluczowy na Euro.

Oto polski autokar

Portal “TVP Sport” pokazał w mediach społecznościowych autokar, jakim nasi piłkarze będą podróżować po Niemczech.

Kto wygra Euro 2024? Kibice typują

@goal.pl

Kto wygra Euro 2024? Euro2024 pilkanozna football voxpop

♬ oryginalny dźwięk – goal.pl – goal.pl

Kłopoty zdrowotne Tarasa Romanczuka

Pomocnik Jagiellonii Białystok opuścił murawę w 61. minucie z Ukrainą (3:1) i prawdopodobnie nie zagra w dzisiejszym starciu. Walczy z czasem, żeby pomóc polskiej kadrze na mistrzostwach Europy 2024.

PGE Narodowy przyjmie znów kadrę

Kibice mogą spodziewać się niezapomnianej atmosfery na Stadionie Narodowym. Oczekiwania przed meczem są ogromne.

Historia spotkań Polski z Turcją

Dotychczas Polacy mierzyli się 17-krotnie z Turcją. Ostatni pojedynek miał miejsce w 1993 roku. W ramach eliminacji mistrzostwa świata Biało-czerwoni ponieśli klęskę (1:2) w Stambule. Honorową bramkę dla Polaków zdobył Wojciech Kowalczyk.

Balazs Berke posędziuje mecz

40-letni Węgier poprowadzi poniedziałkowe starcie w stolicy Polski. W zakończonym właśnie sezonie sędziował dwa mecze w Lidze Konferencji Europy – Astany z Ballkani oraz zespołu Zrinjski Mostar przeciwko Aston Villi.

Gdzie transmisja?

Spotkanie towarzyskie będzie transmitowane antenie TVP 1, a także w internecie. Będzie można oglądać na stronie sport.tvp.pl. Komentatorami będą Mateusz Borek i Robert Podoliński.

Początek meczu o godzinie 20:45

O godzinie 20:45 na stadionie PGE Narodowym rozpocznie się mecz reprezentacji Polski z Turcją. Dla obu ekip to ostatni test przed Euro 2024.

Ostatni sprawdzian przed Euro 2024

Reprezentacja Polski zmierzy się dzisiaj z Turcją w swoim ostatnim towarzyskim meczu przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy. Witamy w relacji “na żywo” z tego spotkania.