Co za gol w Monachium! Reprezentant Rumunii zdjął pajęczynę [WIDEO]

Reprezentacja Rumunii objęła prowadzenie w 29. minucie meczu z Ukrainą na EURO 2024. Na listę strzelców wpisał się Nicolae Stanciu. 31-latek przepięknym uderzeniem z dystansu pokonał Andrija Łunina.

Nicolae Stanciu
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Nicolae Stanciu

Nicolae Stanciu dał prowadzenie Rumunii

Poniedziałkowe zmagania na EURO 2024 rozpoczęło spotkanie reprezentacji Rumunii z Ukrainą. Zdecydowanym faworytem tej rywalizacji byli piłkarze Serhija Rebrowa. Jednak ich ostatnia dyspozycja nie należała do najlepszych, dlatego nie należało skreślać podopiecznych Edwarda Iordanescu.

Spotkanie rozgrywane w Monachium od pierwszego gwizdka stała na wysokim poziomie. Pierwsze trafienie obejrzeliśmy już w 29. minucie. Ukraina popełniła ogromny błąd w rozegraniu na własnej połowie. Andrij Łunin zagrał piłkę pod nogi Dennisa Mana. Zawodnik Parmy oddał piłkę do Nicolae Stanciu, który bez zastanowienia oddał piekielnie mocny strzał na bramkę, który pokonał golkipera Realu Madryt. Gol 31-latka zasługuje na wielkie uznanie.

Dla Nicolae Stanciu był to 15. gol w narodowych barwach. Piłkarz saudyjskiego Damacu uzbierał taką statystykę w 71. występach. 31-letni pomocnik nie pierwszy raz miał udział przy bramce Rumunii na mistrzostwach Europy. Zawodnik w meczu otwarcia EURO 2016 przeciwko Francji zaliczył asystę.

Reprezentacja Rumunii oraz Ukrainy rywalizuje w grupie E. Oprócz tych dwóch zespołów znajdują się tam jeszcze kadry Belgii i Słowacji. Spotkanie między tymi drużynami odbędzie się dziś o godzinie 18:00.

Sprawdź także: Przełom ws. Lewandowskiego! Jest nowy raport medyczny kadry