Robert Lewandowski trenuje, jest jednak “ale”. Przełomu nie ma

Robert Lewandowski podczas poniedziałkowego treningu kadry tylko biegał i bardzo nieśmiało wznowił zajęcia z piłką. Polegały one jednak wyłącznie na delikatnym kopaniu, więc trudno mówić o przełomie.

Robert Lewandowski
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Lewandowski wreszcie na murawie

Stan zdrowia Roberta Lewandowskiego to od kilku dni sprawa narodowa. Zejście kapitana kadry w towarzyskim meczu z Turcją spowodowało wiele obaw o jego dalszą dyspozycyjność na Euro 2024. Lekarz kadry Jacek Jaroszewski co prawda w komunikacie deklarował, że napastnik może być gotowy na mecz z Austrią, ale wielu ekspertów podważało taką możliwość. Od kilku dni Lewandowski trenuje indywidualnie, a w poniedziałek pojawił się wreszcie na murawie.

Trudno jednak mówić o przełomie, bowiem Robert Lewandowski podczas poniedziałkowego treningu reprezentacji Polski przede wszystkim biegał wzdłuż linii końcowej boiska. Jego zajęcia z piłką trwały co najwyżej kilka minut i nie polegały na niczym innym, jak delikatne odkopywanie piłki. Udo kapitana kadry wciąż jest obandażowane, choć ze sztabu dobiegają informacje, że jest znaczna poprawa i na mecz z Austrią wróci na pewno. Do końca pozostanie jednak otwarte pytanie, czy to wystarczy, by Lewandowski wybiegł w podstawowym składzie. Poniedziałek był już siódmym kolejnym dniem, w którym piłkarz Barcelony nie uczestniczył w treningu z zespołem.

W samym treningu wyrównawczym uczestniczyli zawodnicy, którzy nie wybiegli w podstawowej jedenastce przeciwko Holandii. Michał Probierz postawił na gierkę treningową i luźniejsze zajęcia. Od wtorku wróci już normalny cykl przygotowawczy. Zachęcamy do czytania jego relacji z Euro 2024.

Czytaj więcej: Reprezentant Polski jedzie do szpitala! Probierz potwierdza

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Ekstraklasą

Komentarze