Dramat reprezentanta Holandii. Nie zagra na EURO

Marten de Roon przekazał bardzo złe informacje. Reprezentant Holandii nie będzie mógł zagrać na zbliżającym się EURO. Z występu na wielkim turnieju 33-latka wykluczyła kontuzja.

Marten de Roon
Obserwuj nas w
Orange Pics BV / Alamy Na zdjęciu: Marten de Roon

Marten de Roon opuści EURO

Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa Europy, które zostaną rozegrane w Niemczech. Reprezentacja Polski w fazie grupowej zmierzy się z Francją, Austrią oraz Holandią. To właśnie w kadrze „Oranje” dojdzie do ważnej absencji. Turniej z powodu kontuzji opuści Marten de Roon, zawodnik Atalanty Bergamo. 33-latek podczas jednego ze spotkań nabawił się urazu kolana.

POLECAMY TAKŻE

– W tym tygodniu przegrałem Puchar Włoch, nie mogłem zagrać w finale ani wygrać Ligi Europy. W ostatnim stanie euforii spędziłem jednak dużo czasu z personelem medycznym.  Okazało się, że nie mogę grać na Euro – przekazał holenderski pomocnik cytowany przez Fabrizio Romano.

Marten de Roon ma za sobą bardzo udany sezon, jednak nie mógł pomóc Atalancie Bergamo w kluczowych meczach sezonu. Kontuzja uniemożliwiła holenderskiemu pomocnikowi grę w finale Pucharu Włoch, a także Ligi Europy. Na domiar złego, teraz 33-latek dowiedział się, że nie pomoże reprezentacji Holandii na mistrzostwach Europy.

Wychowanek akademii Sparty Rotterdam w sezonie klubowym rozegrał aż 46 spotkań pod okiem Gian Piero Gasperiniego. Marten de Roon nigdy nie był odpowiedzialny za statystyki. Dlatego w obecnej kampanii nie strzelił gola, ale za to udało mu się aż pięciokrotnie zaliczyć asystę. 33-latek ma na koncie także 42 występy w barwach reprezentacji „Oranje”.

Sprawdź także: Gasperini uciął spekulacje ws. przyszłości. Wszystko jasne

Komentarze