Koeman skrytykowany za zmianę w meczu z Polską. “To było zbędne”

Ronald Koeman mimo wygranej Holandii z Polską (2:1) musi mierzyć się ze sporą krytyką w holenderskich mediach. Eksperci zarzucają mu, że wprowadzenie Georginio Wijnalduma na plac gry nic nie wniosło i tylko spowolniło grę Oranje.

Ronald Koeman
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Ronald Koeman

Słaby występ Wijnalduma w meczu w meczu z Polską

Reprezentacja Holandii zagrała w niedzielę całkiem niezły mecz przeciwko Polsce. Pierwsza połowa oraz pierwsze piętnaście minut drugiej połowy były na dobrym poziomie. Jednak wprowadzenie Georginio Wijnalduma na boisko zmieniło dynamikę gry. Pomocnik Al-Ettifaq był praktycznie niewidoczny, co wywołało falę krytyki. Wielu uważa, że selekcjoner Ronald Koeman powinien zostawić swojego “ulubieńca” na ławce rezerwowych do końca Euro 2024.

POLECAMY TAKŻE

Rafael van der Vaart, komentując dla NOS, był dość surowy. – Muszę powiedzieć: Wijnaldum był naprawdę niewidoczny po wejściu na boisko. Dla mnie to było zbędne. Miał mało kontaktów z piłką, sześć, jeśli dobrze pamiętam – stwierdził. Z kolei w programie „Vandaag Inside Oranje” Johan Derksen dodał: – Nie rozumiem, co Koeman planował z Wijnaldumem…

Wijnaldum w ostatnich tygodniach spotykał się już z dużą krytyką. Po zwycięstwie nad Polską nie wydawał się być jednak osobą, która zawracałaby sobie tym głowę. – Każdy ma swoje zdanie. Nie przejmuję się tym. Osobiście cieszę się, że udało nam się wygrać i to jest najważniejsze.

Wielu kibiców i ekspertów uważa, że Ronald Koeman powinien zrezygnować z usług pomocnika w nadchodzących meczach. Koeman będzie musiał podjąć trudną decyzję, czy zaufać doświadczonemu zawodnikowi, czy postawić na kogoś innego, kto może wnosić więcej do gry zespołu.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Ekstraklasą

Komentarze