Kiedyś był zawieszony za korupcję. Teraz poprowadzi półfinał Euro 2024

Felix Zwayer, który poprowadzi mecz 1/2 finału Euro 2024 pomiędzy Anglią a Holandią w przeszłości był zawieszony za ustawianie meczy. W 2021 Jude Bellingham wypomniał mu to po spotkaniu Borussi Dortmund z Bayernem Monachium. Teraz panowie spotkają się ponownie.

Felix Zwayer
Obserwuj nas w
dpa/Alamy Na zdjęciu: Felix Zwayer

Skazany za korupcję, miał na pieńku z Bellinghamem, oto sędzia Zwayer

UEFA poinformowała dzisiaj o obsadzie meczów półfinałowych Euro 2024. Spotkanie Hiszpanii z Francją posędziuje jako arbiter główny Slavko Vincić, który prowadził m.in. ostatni finał Ligi Mistrzów. Z kolei drugi mecz 1/2 finału rozstrzygać będzie Felix Zwayer. Arbiter z Niemiec na tym turnieju sędziował trzy mecze, ale kontrowersje wzbudza przeszłość 43-latka. Ten bowiem przed laty był zamieszany w proceder korupcyjny.

W 2005 roku Felix Zwayer został zawieszony na sześć miesięcy po przyjęciu łapówki w wysokości 300 euro od innego sędziego Roberta Hoyzera. Ten został dożywotnio wykluczony z futbolu, ale wówczas 24-letni wówczas Zwayer wrócił do sędziowania na najwyższym poziomie, choć sam wypiera się udziału w skandalicznym procederze.

POLECAMY TAKŻE

O całej sprawie chyba najgłośniej zrobiło się za sprawą Juda Bellinghama, który w 2021 roku podczas meczu Borussii Dortmund z Bayernem Monachium był wściekły na decyzję arbitra Zwayera i w pomeczowej rozmowie dał upust emocjom, za co został finalnie surowo finansowano ukarany przez federację.

Jakich decyzji można się spodziewać, gdy najważniejszy mecz w Niemczech prowadzi sędzia, który był zamieszany w ustawianie spotkań? – powiedział wówczas Anglik, który spotka się ponownie z arbitrem już w środę.

Czytaj więcej: Wiadomo, kto posędziuje półfinały! Marciniak może dostać finał Euro

Komentarze