Poznaliśmy najlepszego piłkarza meczu Anglia – Szwajcaria. Wybór nie może dziwić

Reprezentacja Anglii pokonała Szwajcarię po rzutach karnych (1:1 k. 5:3) i zameldowała się w półfinale EURO 2024. Najlepszym zawodnikiem tego meczu został wybrany Bukayo Saka. Piłkarz Arsenalu wpisał się na listę strzelców w regulaminowym czasie i wykorzystał rzut karny w serii jedenastek.

Bukayo Saka
Obserwuj nas w
ANP / Alamy Na zdjęciu: Bukayo Saka

Bukayo Saka piłkarzem meczu Anglia – Szwajcaria

W pierwszym sobotnim ćwierćfinale EURO 2024 obejrzeliśmy spotkanie reprezentacji Anglii ze Szwajcarią. Finalnie to „Synowie Albionu” wyszli zwycięskiego z tego starcia, ale udało im się zapewnić wygraną dopiero po serii rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1 po trafieniach Breela Embolo oraz Bukayo Saki. W konkursie jedenastek antybohaterem został Manuel Akanji, który jako jedyny nie potrafił pokonać bramkarza.

POLECAMY TAKŻE

Najlepszym zawodnikiem rywalizacji został wybrany Bukayo Saka. Nagroda jak najbardziej trafiła w zasłużone ręce. Piłkarz Arsenalu w podstawowym czasie gry popisał się trafień, które dało Anglikom dogrywkę. 22-latek również podszedł rzutu karnego, którego ostatecznie zamienił na gola.

Bukayo Saka w spotkaniu ze Szwajcarią popisał się trzema strzałami. 22-latek tylko raz oddał celne uderzenie i zakończyło się ono golem. Zawodnik Arsenalu posłał również dwa kluczowe podania. Na dodatek reprezentant Anglii wygrał trzy pojedynki. Saka zatem zagrał przeciwko “Helwetom” niemal idealne spotkanie.

Reprezentacja Anglii czeka już na rywala, z którym zmierzy się w półfinale EURO 2024. Podopieczni Garetha Southgate’a zagrają ze zwycięzcą meczu Holandia – Turcja.

Sprawdź także: Olkiewicz: najtrudniejsza ze sztuk – sztuka przemijania

Komentarze