Robert Lewandowski z szansą na kolejny rekord

Robert Lewandowski (w środku)
Robert Lewandowski (w środku) fot. Grzegorz Wajda

W ostatnim czasie Robert Lewandowski upodobał sobie bicie rekordów w Bundeslidze. Jednak wraz z nadejściem przerwy reprezentacyjnej istnieje szansa, że w sobotni wieczór będziemy świadkami kolejnego historycznego osiągnięcia naszego napastnika. Tylko, że tym razem wszystko rozstrzygnie się już w barwach narodowych.

  • Robert Lewandowski jest najskuteczniejszym strzelcem reprezentacji Polski
  • Napastnik Bayernu w starciu z San Marino będzie miał okazję pobić osobisty rekord

Lewandowski z szansą na nowy rekord

Robert Lewandowski zadebiutował w kadrze Polski, grając właśnie przeciwko San Marino w 2008 r., za kadencji Leo Beenhakkera. Zaledwie po kilku minutach od pojawienia się na boisku, zanotował pierwsze trafienie w reprezentacji.

Dobrze wiemy, że 33-latek aktualnie jest w świetnej dyspozycji strzeleckiej. Co więcej, jednym z jego ulubionych rywali na arenie międzynarodowej jest właśnie San Marino. Naszym najbliższym rywalom strzelił już sześć bramek. Taki sam wynik napastnik Bayernu Monachium wyśrubował również z Gibraltarem.

Tymczasem, jeśli w sobotni wieczór przynajmniej raz umieści piłkę w siatce, pobije osobisty rekord pod względem ilości zdobytych goli przeciwko jednej drużynie narodowej. Z racji, że ma przed sobą jeszcze kilka sezonów gry na wysokim poziomie, istnieje szansa na znaczną poprawę statystyk z innymi ekipami.

Co ciekawe, Rumunii strzelał pięć razy. Natomiast Armenii czy Łotwie cztery. W całej swojej historii gier w kadrze wystąpił łącznie w 125 pojedynkach, zdobywając w nich aż 72 gole.

STS
2.25
hat-trick Lewandowskiego przeciwko San Marino – TAK

Przeczytaj również: Lewandowski wśród 30 nominowanych do Złotej Piłki!

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze