Matty Cash odebrał polski paszport

Matty Cash
PressFocus Na zdjęciu: Matty Cash

Matty Cash znajduje się już jedynie o krok od debiutu w reprezentacji Polski. Prawy obrońca otrzymał powołanie na listopadowe mecze od Paulo Sousy, a we wtorek odebrał polski paszport.

  •  Wszystko wskazuje na to, że już w listopadzie w reprezentacji Polski zadebiutuje Matty Cash
  • Choć jeszcze kilka dni temu istniało ryzyko, że przez opóźnienia w dostarczaniu dokumentacji pierwszy mecz w kadrze może się dla niego opóźnić, sytuacja zmierza ku rozwiązaniu
  • We wtorek 24-latek odebrał polski paszport

Matty Cash z dokumentem potwierdzającym jego narodowość

Sprawa związana z przyznaniem obywatelstwa Matty’emu Cashowi i jego grą dla polskiej reprezentacji zmierza ku końcowi. Już tydzień temu poinformowano o nadaniu mu obywatelstwa naszego kraju, a choć donoszono też o możliwych problemach związanych z dostarczeniem dokumentów, wydaje się, że debiut 24-latka w biało-czerwonych barwach jest już bardzo blisko.

We wtorek polska ambasada w Wielkiej Brytanii udostępniła zdjęcie, na którym zawodnik Aston Villi odbiera swój paszport.

Wygląda więc na to, że kwestie biurokratyczne zostaną dopięte na ostatni guzik przed najbliższym meczem Biało-czerwonych. Przypomnijmy, że 12 listopada gracze Paulo Sousy zmierzą się na wyjeździe z Andorą, a trzy dni później podejmą u siebie Węgrów. Matty Cash byłby wyraźnym wzmocnieniem przed niezwykle istotnymi spotkaniami. Przed nami bowiem dwa ostatnie pojedynki w eliminacjach do mistrzostw świata. Jedynie planowe zwycięstwo z Andorą i dobry rezultat przeciwko Węgrom zapewni Biało-czerwonym drugie miejsce i grę w barażach o mundial.

24-latek rozegrał w tym sezonie jedenaście spotkań dla Aston Villi. Zanotował w nich gola i asystę.

Zobacz również: Polska – Węgry: kara od FIFA dla Węgrów, mecz bez kibiców gości.

Komentarze