Eliminacje MŚ 2022. Kiedy losowanie baraży? Kiedy baraże?

Piotr Zieliński
PressFocus Na zdjęciu: Piotr Zieliński

Rywalizacja w fazie grupowej eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw świata dobiegła już końca. Awans wywalczyło 10 zwycięzców grup eliminacyjnych. Do obsadzenia pozostały trzy miejsce o które 12 drużyn rywalizować będzie w barażach. Kiedy obędzie się losowanie baraży? Kiedy odbędą się baraże?

  • Losowanie baraży o awans do mistrzostw świata odbędzie się w piątek (26 listopada) o godzinie 17:00
  • W barażach udział weźmie reprezentacja Polski, która podczas losowania nie będzie rozstawiona
  • Mecze barażowe rozegrane zostaną w marcu 2022 roku

Eliminacje do mistrzostw świata – pozostały trzy miejsca

Ze strefy europejskiej awans na katarski mundial wywalczyło 10 reprezentacji, które rywalizację w swoich grupach eliminacyjnych zakończyły na pierwszych. W turnieju finałowym na pewno obejrzymy reprezentacje Anglii, Belgii, Chorwacji, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Szwajcarii i Serbii.

Europie w najbliższych finałach mistrzostw świata przysługuje 13 miejsc. O pozostałe trzy rywalizacja toczyć się będzie w barażach, a jedną z drużyn, która weźmie w nich udział jest reprezentacja Polski. Z kim się zmierzy? O tym zadecyduje losowanie, które odbędzie w piątek (26 listopada) o godzinie 17:00 w Zurichu.

Baraże – zasady i uczestnicy

Reprezentacja Polski jest jedną z 12 drużyn, które staną przed szansą wywalczenia awansu poprzez baraże. Drużyny będą rywalizować w trzech ścieżkach, do których trafią po cztery zespoły. Podczas losowania zostaną podzielone na półfinałowe pary, a zwycięzcy tych pojedynków zagrają w trzech finałach, które wyłonią trzech ostatnich finalistów mistrzostw świata.

Podczas losowania drużyny będą podzielone na dwa koszyki, w których znajdą się drużyny rozstawione i nierozstawione. O rozstawieniu decydowała tabela obejmująca drużyny, które zakończyły rywalizację w swoich grupach na drugim miejscu. Stawkę uczestników baraży uzupełniły również dwa zespoły na podstawie wyników ostatniej edycji Ligi Narodów.

Drużyny rozstawione: Portugalia, Szkocja, Włochy, Rosja, Szwecja, Walia

Drużyny nierozstawione: Turcja, Polska, Macedonia Północna, Ukraina, Austria, Czechy

Drużyny rozstawione w spotkaniach półfinałowych zagrają u siebie.

Kiedy baraże do mundialu w Katarze?

Na wyłonienie ostatnich trzech finalistów ze strefy europejskiej trzeba będzie jeszcze poczekać, bowiem mecze barażowe odbędą się w ostatnim tygodniu marca 2022 roku.

Półfinałowe pojedynki odbędą się 24 i 25 marca, natomiast finałowe spotkania 28 i 29 marca.

Zobacz także: Baraże o mundial. Polacy, uważajcie kogo sobie życzycie!

Komentarze