Kamil Glik zabrał głos po sytuacji z czerwoną kartką

Kamil Glik
Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Kamil Glik

Kamil Glik rozegrał całe spotkanie przeciwko Andorze (4:1). Stoper zanotował świetny występ, ale już na samym starcie padł ofiarą brutalnego faulu. Przeciwnik za swoje zachowanie obejrzał czerwoną kartkę, co z własnej perspektywy ocenił 33-latek po meczu.

Czytaj dalej…

  • Niespodziewanie Ricard Fernandez wyleciał z boiska już po kilkudziesięciu sekundach
  • Napastnik Andory z premedytacją uderzył łokciem Kamila Glika za co obejrzał czerwoną kartkę
  • Po meczu nasz stoper cenił całą sytuację z własnej perspektywy

Andora osłabiona już na starcie

Sędzia zdążył dopiero użyć gwizdka, a po chwili musiał już sięgnąć po czerwoną kartkę. Po kilkudziesięciu sekundach Ricard Fernandez wyleciał z boiska za uderzenie łokciem Kamila Glika. Na szczęście polskiemu obrońcy nic się nie stało, ale takie zachowania są niedopuszczalne, szczególnie w erze VAR’u.

Przy takim scenariuszu reprezentacja Polski miała ułatwione zadanie w meczu z Andorą już na samym starcie. Pomimo gry w przewadze, podopieczni Paulo Sousy w pewnym momencie zlekceważyli rywala, czego dowodem była stracona bramka tuż przed zejściem do szatni. Automatycznie przeciwnik zbliżył się do Biało-czerwonych, jednak Arkadiusz Milik błyskawicznie odpowiedział na wydarzenia boiskowe, podcinając skrzydła Andorczykom.

Glik ocenił kuriozalną sytuację

Na szczęście wszystko dobrze. Zęby mam dość zdrowe. Zaskoczył mnie ten cios – rozpoczął.

To były pierwsze sekundy meczu. To nie była stykowa sytuacja, tylko cios wymierzony bezpośrednio we mnie – zaznaczył.

Nie tylko ja dostaję czerwone kartki, ale i na mnie je robią. Byłem zaskoczony tą sytuacją – ocenił.

Kami Glik był dość mocno krytykowany we Włoszech za czerwoną kartkę, którą otrzymał po 23. minutach w ligowym starciu Benevento – Frosinone (1:4). Stoper osłabił swój zespół, który ostatecznie odniósł drugą porażkę z rzędu na zapleczu Serie A.

W pojedynku przeciwko Andorze 33-latek pokazał się z dobrej strony. Co ciekawe, arbiter nie ukarał go ani razu, więc w poniedziałkowym meczu z Węgrami będzie musiał mieć się na baczności. W przypadku otrzymania żółtej kartki opuści pierwszy mecz barażowy z powodu wymuszonej pauzy.

Nie miałem okazji, żeby się wykartkować. Może nie do końca dobrze to zabrzmi, ale nawet nie było do tego sytuacji, żeby pokusić się o kartkę – zauważył

Nie wiem, czy wykonałem w tym meczu jakikolwiek faul. Było to trudne zadanie – zakończył.

Polska
Węgry
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. listopada 2021 20:40.

Przeczytaj również: Paulo Sousa ocenił mecz z Andorą

Komentarze