Selekcjoner reprezentacji Szwecji stracił pracę. Trener z Ekstraklasy może go zastąpić

Szwedzki związek piłki nożnej postanowił rozstać się z Janne Andersonem. W gronie kandydatów do pracy z reprezentacją wymienia się Jensa Gustafssona.

Jens Gustafsson
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Jens Gustafsson
  • Janne Anderson pracował z reprezentacją od 2016 roku
  • Po nieudanych eliminacjach do Mistrzostw Europy szwedzki związek postanowił pożegnać się z trenerem
  • Jednym z kandydatów do pracy w Szwecji jest Jane Gustafsson. Szwed obecnie prowadzi Pogoń Szczecin

Jens Gustaffson przed wielką szansą

Reprezentacja Szwecji zakończyła na 3. miejscu eliminacje Mistrzostw Europy, w związku z czym nie zdołała wywalczyć kwalifikacji na turniej w Niemczech. Z tego powodu szwedzka federacja postanowiła rozwiązać kontrakt z Janne Andersonem. 61-letni szkoleniowiec pracował z reprezentacją od 2016 roku. Z drużyną “Trzech Koron” osiągnął ćwierćfinał Mistrzostw Świata w Rosji oraz 1/8 finału Mistrzostw Europy 2020. Podczas pracy z kadrą prowadził ich w 93 spotkaniach. Wygrał 48 meczów, 15 razy remisował i przegrał 30 razy. Średnia punktów Anderssona w Szwecji wyniosła 1.71.

W tamtejszych mediach jednym z faworytów na stanowisko nowego opiekuna “niebiesko-żółtych” jest obecny trener Pogonii Szczecin – Jens Gustafsson. 45-latek pracuje w Ekstraklasie od czerwca tamtego roku. Za grę swojego zespołu zbiera wiele pochwał. W ostatnim sezonie wywalczył razem z “Portowcami” 4. miejsce w lidze. Dzięki temu brał udział z Pogonią w eliminacjach do Ligi Konferencji. Wcześniej prowadził m.in. reprezentację Szwecji do lat 21, z którą wygrał młodzieżowe Mistrzostwo Europy.

W gronie potencjalnych rywali Gustafssona wymienia się takie nazwiska jak: Graham Potter, Henrik Rydstroem czy Henrik Larsson.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze