Afera alkoholowa w reprezentacji Czech. Jaroslav Silhavy odniósł się do sytuacji

Podczas konferencji prasowej selekcjoner reprezentacji Czech Jaroslav Silhavy skomentował zachowanie swoich podopiecznych, którzy zostali wyrzuceni ze zgrupowania ze względów dyscyplinarnych.

Jaroslav Silhavy
Obserwuj nas w
IMAGO / CTK Photo / Ludek Perina Na zdjęciu: Jaroslav Silhavy
  • Jaroslav Silhavy skomentował wybryk swoich piłkarzy
  • Trzech zawodników reprezentacji Czech zostało wyrzuconych ze zgrupowania
  • Coufal, Kuchta oraz Brabec wzięli udział w imprezie w klubie Belmondo

Przeprosiny zawodników nie wystarczyły

Reprezentacja Czech zremisowała w piątek 1-1 z Polską. Dzięki temu wciąż ma losy awansu na Mistrzostwa Europy we własnych rękach. Po meczu Jaroslav Silhavy zdecydował, że jego zawodnicy otrzymają dzień wolny. Nie przewidział jednak, że może powstać z tego powodu wielka afera. W niedzielne południe media obiegła informacja o tym, że trzech piłkarzy zostało wyrzuconych ze zgrupowania. Powodem była impreza, na której Coufal, Brabec oraz Kuchta spożywali alkohol, a cała sytuacja została nagrana telefonem i wrzucona na media społecznościowe.

Selekcjoner naszych południowych sąsiadów postanowił zabrać głos w tej sprawie na dzisiejszej konferencji prasowej. Swoją decyzję tłumaczył tym, że nie miał wyjścia i musiał ukarać zawodników. 62-letni trener zaznaczył, że jego postanowienia nie zmieniły nawet przeprosiny, jakie trójka winowajców wygłosiła przed drużyną.

– Gdy się dowiedziałem, to było dla mnie wielkie rozczarowanie i komplikacja dla drużyny. Nie było jednak innego wyjścia, jak wyrzucić zawodników. Mam nadzieję, że to nie wpłynie na nasze przygotowania do ważnego spotkania – powiedział.

– Piłkarze zdali sobie sprawę z tego, co zrobili. Przepraszali zespół, ale to nie wystarczy. Stało się i muszą ponieść konsekwencje – kontynuował.

W poniedziałek reprezentacja Czech może zapewnić sobie udział w Mistrzostwach Europy. Potrzebują do tego przynajmniej remisu w meczu z Mołdawią w Ołomuńcu.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze