Gdzie odbędzie się mecz Polska – Albania? Niedługo decyzja

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Nadal nie wiadomo, gdzie zostanie rozegrane marcowe spotkanie Polska – Albania w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2024. Priorytetem PZPN-u pozostaje Warszawa, ale nie można wykluczyć, że Biało-Czerwoni wystąpią na innym obiekcie.

  • Gdzie odbędzie się mecz Polska – Albania?
  • Biało-Czerwoni mogą wystąpić na PGE Narodowym, ale decyzja jeszcze nie została podjęta
  • PZPN ma kilka alternatyw

Gdzie zagra reprezentacja Polski?

W programie “Loża piłkarska” na Kanale Sportowym sekretarz PZPN-u Łukasz Wachowski wypowiedział się na temat potencjalnej lokalizacji zbliżającego się pojedynku Polska – Albania w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2024. Związek chce, by reprezentacja Polski po raz kolejny pojawiła się na Stadionie Narodowym, a organizacja meczu w Warszawie ma być priorytetem.

Jednak obiekt w stolicy pozostaje zamknięty z powodu wykrycia usterki w konstrukcji dachu. Ciągle trwają konsultacje które mają przynieść decyzję w kwestii możliwości ponownego otwarcia PGE Narodowego dla publiczności. Jeżeli okaże się, że stołeczna arena nie będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwa fanom, starcie z Albanią może zostać rozegrane poza Warszawą.

Oczywiste alternatywy to Poznań, Wrocław i Gdańsk. Natomiast Stadion Śląski nie może być brany pod uwagę, ponieważ w tym czasie oświetlenie ma zostać poddane modernizacji i wymianie na ledowe.

Pod koniec następnego tygodnia poznamy ostateczny wybór PZPN-u. Nie możemy wykluczać, że mecz jednak zostanie rozegrany w Warszawie, ale nie należy tego brać za pewnik. Federacja pozostaje w ciągłym kontakcie z operatorem stadionu.

Mecz Polska  Albania to drugi pojedynek Biało-Czerwonych w eliminacjach do EURO 2024. Trzy dni wcześniej podopieczni Fernando Santosa zagrają na wyjeździe z Czechami. Starcie w Pradze będzie debiutem nowego trenera.

Komentarze