Pojawiły się komplikacje ws. transferu Portugalczyka do mistrzów Polski

Dziennikarz Jakub Seweryn z portalu Sport.pl donosi, że na ostatniej prostej pojawiły się komplikacje dotyczące transferu Tomasa Silvy do Jagiellonii Białystok. Ten 24-letni prawy obrońca lub też skrzydłowy z Portugalii miał latem trafić do mistrzów Polski.

Tomas Silva i Alvaro Carreras
Obserwuj nas w
Atlantico Press / Alamy Na zdjęciu: Tomas Silva i Alvaro Carreras

Co dalej z transferem Tomasa Silvy do Białegostoku?

W zeszłym sezonie Jagiellonia Białystok zdobyła mistrzostwo Polski po raz pierwszy w 104-letniej historii. Niebawem rozpocznie eliminacje do Ligi Mistrzów. Wczoraj Duma Podlasia poinformowała o wypożyczeniu Joao Moutinho z włoskiego Spezii. Wszystko wskazywało, że blisko związania się z drużyną Adriana Siemieńca jest Tomas Silva.

POLECAMY TAKŻE

Jakub Seweryn przekazał, że do wczoraj kontrakt z Portugalczykiem nie został podpisany, a powody opóźnienia pozostają nieznane. Zdaniem dziennikarza nabrano wody w usta, nie ujawniając, czy to tylko opóźnienie, czy może Jagiellonia odstępuje od transakcji. W miniony weekend zawodnik miał przejść testy medyczne.

Transfer 24-latka, który miał wzmocnić linię defensywy Jagiellonii, był już praktycznie przesądzony. Jednak nagłe komplikacje w finalizacji umowy rodzą pytania o przyszłość zawodnika. Silva jest wychowankiem Sportingu Lizbona, ale zdołał rozegrać jedno spotkanie w pierwszym zespole.

Mistrzowie Polski latem pozyskali już Maksymiliana Stryjka, Lamine’a Diaby-Fadigę, Mikiego Villara, Filipa Wolskiego, oraz wcześniej wspomnianego Moutinho.

Komentarze