Raków zdemolował Zagłębie, John Yeboah zapewnił show [WIDEO]

Raków Częstochowa wygrał 5:0 z Zagłębiem Lubin w spotkaniu 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Na miano zawodnika meczu zasługuje autor dubletu - John Yeboah.

John Yeboah
IMAGO / Grzegorz Wajda / SOPA Images Na zdjęciu: John Yeboah
  • Raków Częstochowa nie dał żadnych szans Zagłębiu Lubin
  • Medaliki pokonały bowiem Miedziowych aż 5:0
  • Dubletem popisał się John Yeboah

Pokaz siły ofensywnej Medalików, Miedziowi byli bezradni

Raków Częstochowa w 14. kolejce PKO BP Ekstraklasy na własnym obiekcie podejmował Zagłębie Lubin. Zespół prowadzony przez Waldemara Fornalika w ostatnim czasie ma swoje problemy, co doskonale dzisiaj wykorzystała ekipa Dawida Szwargi.

Gospodarze prowadzenie objęli już w 4. minucie za sprawą bramki Bogdana Racovitana. Pod koniec pierwszej połowy na 2:0 dla Medalików podwyższył John Yeboah, który zabawił się z obrońcami rywali. Ten gol był ozdobą dzisiejszego pojedynku.

Druga część gry to kontynuacja dominacji Rakowa Częstochowa, który jeszcze trzy razy trafił do siatki. W 51. minucie dublet skompletował wspomniany już John Yeboah, a z kolejnych bramek cieszyli się odpowiednio Ante Crnac oraz Sony Kittel.

Mistrz Polski z 26 punktami na koncie zajmuje 4. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Warto podkreślić, że uczestnik Ligi Europy ma jeden mecz rozegrany mniej od większości drużyn w stawce.

Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin 5:0 (2:0)

1:0 Bogdan Racovitan 4′

2:0 John Yeboah 39′

3:0 John Yeboah 51′

4:0 Ante Crnac 54′

5:0 Sony Kittel 66′