Następca Slisza się nie sprawdził. Legia Warszawa żegna swojego pomocnika

Legia Warszawa poinformowała, że Qendrim Zyba nie będzie dłużej reprezentował jej barw. Kosowianin trafił do Polski w zimowym okienku transferowym.

Qendrim Zyba
Obserwuj nas w
fot. Pressfocus Na zdjęciu: Qendrim Zyba

Legia czyści szatnię po sezonie

Legia Warszawa nie rozegrała zbyt dobrego sezonu, a mimo tego wywalczyła możliwość gry w przyszłej edycji europejskich pucharów. Niezależnie od wyników w ostatniej ligowej kolejce, zakończy rozgrywki na trzeciej lokacie w tabeli Ekstraklasy. Władze klubu skupiają się więc na ruchach kadrowych pod kątem letniego okienka transferowego. Wiadomo, że z Legią żegnają się Josue oraz Yuri Ribeiro, których wygasające umowy nie zostały przedłużone. W piątek pojawił się komunikat dotyczący przyszłości Qendrima Zyby.

POLECAMY TAKŻE

Kosowianin nie będzie dłużej reprezentował barw stołecznej ekipy. Do Polski trafił w lutym w ramach wypożyczenia z FC Ballkani. Strony uzgodniły w umowie opcję transferu definitywnego, lecz Wojskowi nie zdecydowali się z niej korzystać.

Zyba zostaje pożegnany jako wyraźna wtopa transferowa. Wiosną miał zastąpić Bartosza Slisza, który w ramach transferu definitywnego przeniósł się do Major League Soccer. Na ten ruch narzekał swego czasu Kosta Runjaić, jeszcze zanim został zwolniony. Dla Legii 23-letni Zyba zaliczył łącznie sześć występów, trzykrotnie grając również dla trzecioligowych rezerw, gdzie zdobył bramkę. W pierwszej części sezonu rywalizował natomiast z FC Ballkani w eliminacjach do Ligi Mistrzów, a później także w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy.

Komentarze