Lechia Gdańsk zapewniła sobie awans do europucharów

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin

Lechia Gdańsk zremisowała w ostatnim sobotnim meczu 33. kolejki PKO Ekstraklasy z Pogonią Szczecin (0:0). To dziewiętnasty w kampanii bezbramkowy remis w lidze polskiej.

• Lechia Gdańsk wywalczyła awans do europejskich pucharaów
  • Podział punktów na Polsat Plus Arena Gdańsk daje szanse Pogoni na wicemistrzostwo Polski
  • Gdańszczanie zaliczyli dziewiąty remis w sezonie, a Portowcy dziesiąty

Lechia z bezpieczną przewagą nad Piastem Gliwice

Lechia Gdańsk przystępowała do sobotniej potyczki, chcąc przypieczętować zajęcie czwartego miejsca na koniec sezonu w tabeli, które jest premiowane możliwością gry w europejskich pucharach. Pogoń Szczecin miała natomiast zamiar wykorzystać potknięcie Rakowa Częstochowa w walce o wicemistrzostwo Polski.

Pierwsze fragmenty rywalizacji na Polsat Plus Arena Gdańsk upłynęły pod znakiem dominacji gospodarzy. Już w szóstej minucie przed szansą zdobycia bramki stanął Łukasz Zwoliński. Na przeszkodzie do strzelenia gola napastnikowi Lechii stanął jednak Dante Stipica.

Portowcy odpowiedzieli w 21. minucie. W roli głównej wystąpił Kamil Grosicki. Reprezentant Polski oddał mocny strzał po ziemi, ale obok piłka przeleciała obok słupka i cała akcja spełzła na niczym. Chwilę później blisko strzelenia gola był natomiast Mariusz Malec, ale jemu również nie udało się pokonać Dusana Kuciaka.

Po zmianie stron emocji w starciu w Gdańsku było jak na rybach. Tempo gry znacznie spadło. W zasadzie na stadionie Lechii w drugiej połowie wiało nudą, a odrobinę emocji wywołał tylko pokaz pirotechniczny zaprezentowany przez kibiców Biało-zielonych. Mecz zakończył się natomiast bezbramkowym remisem.