Wielki pech BVB, Haaland ponownie kontuzjowany

Erling Haaland
Pressfocus Na zdjęciu: Erling Haaland

Według najnowszych wieści z Niemiec, Erling Haaland znów doznał kontuzji. Tym razem chodzi o problem z biodrem, który eliminuje piłkarza BVB na kilka tygodni.

  • Erling Haaland doznał kolejnej kontuzji w tegorocznej kampanii
  • Norweg będzie pauzował przez kilka tygodni

Erling Haaland z drugą kontuzją w tym sezonie

Erling Haaland rozegrał całe spotkanie we wtorkowy wieczór przeciwko Ajaksowi Amsterdam (0:4). Borussia Dortmund doznała dość wysokiej porażki, z kolei pod koniec spotkania zauważalny był grymas na twarzy Norwega. Szczegółowe badania wykazały, że 21-latek cierpi na kontuzję zginacza biodra. Uraz eliminuje piłkarza na kilka najbliższych tygodni.

Wcześniej nie brał udziału w trzech spotkaniach dla BVB, ale wrócił w poprzedni weekend, strzelając przy tym dwa gole przeciwko Mainz. Tymczasem o problemach kadrowych drużyny poinformował Marco Rose na przedmeczowej konferencji.

Thomas Meunier nie będzie mógł grać, Nico Schulz ma rozdarte włókno mięśniowe, a Erling Haaland nie zagra, a nawet opuści kilka tygodni z powodu kontuzji zginacza biodra – zaznaczył trener.

Dotychczas 21-latek wystąpił łącznie w 10 spotkaniach, notując w nich 13 goli i cztery asysty. Z kolei Borussia Dormtund w sobotę przystąpi do 9. kolejki Bundesligi, w której zagra z Arminią Bielefeld.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. listopada 2021 19:16.

Przeczytaj również: Borussia nie odda swojego talentu. “Nie ma takiego tematu”

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze