Dayot Upamecano nie pojawił się na zgrupowaniu reprezentacji Francji z powodu urazu mięśniowego. Środkowy obrońca Bayernu Monachium może pauzować nawet 6 tygodni - podaje współpracownik Gianluki Di Marzio, Nathan Gissing.

IMAGO / Revierfoto Na zdjęciu: Dayot Upamecano
  • Dayot Upamecano ostatnio nabawił się kontuzji mięśniowej
  • Wydawało się, że obrońca odpocznie przez okres od dwóch do trzech tygodni
  • Najnowsze informacje mówią jednak o 6-tygodniowej pauzie

Tuchel nie skorzysta z Upamecano, sześć tygodni przerwy w grze

Dayot Upamecano doznał urazu mięśniowego lewego uda w meczu 7. kolejki Bundesligi pomiędzy Bayernem Monachium a Freiburgiem, który zakończył się wynikiem 3:0 dla gospodarzy ze stolicy Bawarii. Stoper nie mógł kontynuować gry i musiał opuścić boisko w 77. minucie spotkania.

Badania wykazały kontuzję mięśniową lewego ścięgna podkolanowego. Środkowy obrońca z tego powodu nie mógł wziąć udziału w październikowym zgrupowaniu reprezentacji Francji. Pierwsze prognozy mówiły o 2-3 tygodniach pauzy, ale nowe informacje są mniej optymistyczne.

Według współpracownika Gianluki Di Marzio – Nathana Gissinga, przerwa w grze Dayota Upamecano może potrwać nawet 6 tygodni, co byłoby fatalną wiadomością dla Thomasa Tuchela.